Dziki grasują w okolicach Robotniczej

Pruszków

Zniszczone trawniki przy ul. Robotniczej w Pruszkowie to efekt pojawienia się w mieście dzików. O tej porze roku zwierzęta podchodzą do miejsc zamieszkałych przez ludzi w poszukiwaniu pożywienia.

Informacje o nocnej wizycie dzików otrzymaliśmy od jednego z czytelników. – Trawniki wyglądają jak zaorane pole. Tematem należałoby się zająć jeszcze przed zimą,ponieważ zwierzęta głodne zaczną atakować ludzi a w najgorszym wypadku dzieci. Sytuacja ma miejsce przy 40-rodzinnym bloku mieszkalnym. Nie wiadomo do kogo zwrócić się o pomoc w zaistniałej sprawie bo zwierzęta są chronione prawem – napisał do nas mieszkaniec ul. Robotniczej.

– Kto jest kompetentny w rozwiązaniu problemu aby ochronić ludzi? Dziki same nie znajdą drogi do opuszczena terenu. Jedyna droga to między Elektrociepłownią a Utratą do Al.Wojska Polskiego – dodaje nasz czytelnik.

W takich sytuacjach o pomoc mieszkańcy mogą zgłaszać się do straży miejskiej, w której strukturach działa eko patrol. – Prosimy o telefon na stanowiska dyżurne, mamy kontakt z łowczym, specjalistą w tej materii – mówi Włodzimierz Majchrzak, komendant pruszkowskiej straży.

To nie pierwszy w tym roku przypadek pojawienia się dzików w Pruszkowie. – Mieliśmy już zgłoszenie z ulicy Wiśniowej na Gąsinie – dodaje szef pruszkowskich strażników.

Telefony do straży miejskiej w Pruszkowie to 986, lub 22 758 66 49.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.