Dzienny Dom Opieki Medycznej czeka na pacjentów

Grodzisk Maz.

Dzienny Dom Opieki Medycznej pojawił się w Grodzisku Mazowieckim wraz z początkiem października. Pacjenci mogą korzystać z jego usług od poniedziałku do piątku.

Opuszczenie szpitala nie zawsze jest równoznaczne z zakończeniem leczenia. Często pacjenci wymagają dalszej opieki oraz pomocy. Gdzie mają jej szukać? Właściwym miejscem jest Dzienny Dom Opieki Medycznej. Wraz z początkiem października wspomniany punkt rozpoczął funkcjonowanie w Szpitalu Zachodnim im. św. Jana Pawła II w Grodzisku Mazowieckim.

Placówka jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00. Przede wszystkim Dzienny Dom Opieki Medycznej ma służyć osobom starszym, powyżej 65 roku życia, które wymagają świadczeń pielęgnacyjnych, opiekuńczych i rehabilitacyjnych. Zarazem zyskują możliwość kontynuacji leczenia. Do placówki mogą trafić pacjenci po przebytej hospitalizacji wymagający dalszej opieki ze względu na stan zdrowia. Z usług DDOM mogą skorzystać także osoby, które w ciągu ostatnich 12 miesięcy przebywały w szpitalu.

Aby trafić do placówki należy uzyskać skierowanie. Może je wydać lekarz podstawowej opieki zdrowotnej bądź specjalista udzielający pomocy w szpitalu. Warto podkreślić, że kwalifikację pacjenta do DDOM przeprowadza Wielodyscyplinarny Zespół Terapeutyczny. Jego ocena decyduje o terminie rozpoczęcia pobytu w placówce. Ten może trwać od 30 do 120 dni i jest bezpłatny.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.