Dzień Transportu w Grodzisku

Region

Przejazd specjalnego pociągu, wystawy i projekcje filmu to atrakcje jakie czekały na mieszkańców w ostatnią niedzielę na terenie siedziby WKD w Grodzisku w ramach festynu „Dni Transportu Publicznego”.

Festyn rozpoczął się przyjazdem do stacji Grodzisk-Radońska pociągu specjalnego, który przywiózł do Grodziska gości z Warszawy i okolic. Przyjezdnych powitał burmistrz Grzegorz Benedykciński oraz prezes WKD Grzegorz Dymecki.

Atrakcją muzyczną był koncert Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Grodziska. Oprócz tego goście mogli zwiedzić zajezdnię oraz halę naprawczą, gdzie zaprezentowano zdjęcia dotyczące komunikacji oraz wyświetlono film o Warszawskiej Kolei Dojazdowej. Przyjezdni mogli zwiedzać pociągi, jak również przejechać się zabytkowym wagonem EN 80 „Babcia”.

W tym roku władze WKD zdecydowały się na połączenie tradycji z nowoczesnością . W Izbie Tradycji WKD można było obejrzeć makiety stacji i pociągów z pierwszej połowy XX wieku oraz taboru, który dopiero ma wjechać na tory w ciągu kilku najbliższych lat. Pracownicy obsługujący festyn byli ubrani w odświętne, zabytkowe mundury maszynistów.

Kolejarze przygotowali również poczęstunek dla gości, tradycyjne kiełbaski i grochówkę. Na najmłodszych czekało wiele atrakcji, takich jak malowanie twarzy i przejażdżki miniaturową kolejką. Festyn zakończył się odjazdem pociągu specjalnego, który odwiózł gości do Warszawy.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.