Dzień Ziemi i akcja sadzenia drzew

Pruszków

W najbliższą niedzielę 22 kwietnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji prezydent Pruszkowa posadzi symboliczne drzewo, aby podkreślić znaczenie tego dnia. Podstawówki i przedszkola miejskie również wezmą udział w akcji.

Dzień Ziemi to akcja prowadzona każdego roku wiosną. Dokładnie obchodzimy ją podczas równonocy wiosennej – na całej planecie dzień trwa tyle samo, co noc. Jej celem jest propagowanie ekologicznych postaw i zachowań w społeczeństwie. Dlatego też podczas obchodów Dnia Ziemi odbywa się zwykle wiele wydarzeń organizowanych przez różne instytucje. Chodzi o uświadamianie ludzi jak kruchy ekosystem ma planeta na której żyjemy.

– Z tej okazji w czwartek (19 kwietnia) o godz. 11.00 w Parku Kościuszki (w starej części, przy głównym ciągu komunikacyjnym) prezydent będzie sadził symboliczne drzewo, żeby podkreślić znaczenie tego dnia. Jednocześnie we wszystkich szkołach miejskich oraz w przedszkolach miejskich również będzie sadzone drzewo z tej samej okazji aby zwrócić uwagę dzieci i młodzieży na to, co każdy z nas może zrobić dla środowiska – informuje Elżbieta Jakubczak-Garczyńska, naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.