Dzień Kota! Pokażcie swoich przyjaciół

Region

17 lutego obchodzimy Światowy Dzień Kota. To coroczne święto ma przypominać jak ważną rolę pełnią koty w życiu człowieka.

Najbardziej znane koty w naszej rodzimej kulturze to Filemon i Bonifacy. Natomiast na całym świecie dobrze znany wszystkim jest rudy leniwiec, Garfield. Która z mam nie zna kołysanki „aaa, kotki dwa”? W dodatku każdego dnia na swojej drodze spotykamy przynajmniej jednego kota. Można się zdziwić jak bardzo „kręcą się” wokół nas te małe puszyste zwierzątka.

Dzień Kota obchodzimy w Polsce od 2006 r., ale np. we Włoszech to święto obchodzone jest już od 1990 r. Ten dzień to nie tylko swojego rodzaju hołd dla tych czworonogów. To też inicjatywa, która ma zwrócić uwagę na bezdomne i głodujące koty. Szacuje się, że w naszym kraju jest około 17 tys. bezdomnych kotów. Naprawdę warto czasami kupić trochę karmy dla kotów i poczęstować ich ulubionym przysmakiem. Trzeba też dodać, że koty to niezwykle czyste zwierzęta.

Aktualizacja: 18 lutego

Niemal 300 komentarzy ze zdjęciami Waszych milusińskich futrzaków pod wpisem na Facebooku! Tym samym dowiedzieliśmy się, że wśród naszych czytelników jest naprawdę wielu kociarzy. Wszystkie mruczki są przepiękne.

 •  
 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 2

2 odpowiedzi na “Dzień Kota! Pokażcie swoich przyjaciół”

 1. As pisze:

  Czy będą warsztaty ze sprzątania po różnej maści kotełkach, piesełkach i innych szczurach?

 2. Rado pisze:

  Moja kicia Zizu jest piekna. To rasa Rosyjski niebieski !

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły