Dzień Dziecka w regionie

Region

Kończy się maj i zaczyna czerwiec, a to dla dzieci ogromna radość. Wakacje są już na wyciągnięcie ręki. Dodatkowo 1 czerwca obchodzony jest Dzień Dziecka. Najmłodsi nie będą mogli narzekać na nudę. W regionie liczne atrakcje na dzieci czekają w nadchodzący weekend.

W Pruszkowie dzieci będą bawiły się w Parku Żwirowisko. 4 czerwca od 11.30 na najmłodszych czeka wiele atrakcji. Na początek zaprezentują się dziecięce zespoły taneczne, które dadzą popis swoich umiejętności. Najmłodsi będą mieli okazję poznać świat iluzji. Dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 13 zaprezentują bajkę muzyczną „Kopciuszek”. Z pewnością ważnym punktem imprezy będzie Urodzinowy Festiwal Przedszkolaków, który zaplanowano na 14.00. Czas spędzony w Parku Żwirowisko zostanie urozmaicony przez występy Zespołu Tańca Ludowej Pruszkowiacy oraz Dziecięcą Orkiestrę Smyczkową. 

Już 1 czerwca o godz. 8.15 ruszy świętowanie Dnia Dziecka w Milanówku. W Zespole Szkół Gminnych nr 3 przy ul. Żabie Oczko 1 odbędzie się egzamin praktyczny na kartę rowerową dla uczniów. Zaplanowano także finał XVI edycji konkursu „Straż Miejska Dzieciom – bądź bezpieczny”. Na dzieci czeka wiele konkursów oraz pokaz ratownictwa medycznego. Śmiałkowie będą mogli sprawdzić swoje umiejętności w mini parku linowym. Z kolei 4 czerwca nastąpi oficjalne nadanie nazwy parkowi przy ul. Fiderkiewicza. Od 10.30 do 17.00 najmłodsi będą mieli wypełniony czas po brzegi. Pokazy mody, słodkie smakołyki, zabawy plastyczne, tatuaże, malowanie twarzy. Na tym nie koniec! O 18.00 w bibliotece przy ul. Spacerowej 4 odbędzie się teatrzyk dla dzieci. Ale jest jeszcze niedziela! 0 12.30 w L’Amour Maison przy ul. Piłsudskiego 33 zaplanowano seans filmowy dla dzieci „101 Dalmatyńczyków”. Z kolei o 16.00 odbędzie się spektakl teatralny Grupy T-Art „Tajemnica zamku w… Milanówku. Bajka o złej królowej i dobrej królewnie”. Przedstawienie będzie można zobaczyć w Zespole Parkowo-Willowym „Turczynek”.

Szeroka oferta czeka na dzieci z Grodziska Mazowieckiego. 4 czerwca o 11.00 w Parku Skarbków rozpocznie się Dzień Dziecka w stylu wojskowym. Nie obędzie się bez pokazu uzbrojenia, strzelnicy laserowej oraz licznych zabaw sportowych oraz animacyjnych. Dodatkowo w Parku Skarbków odbędzie się jarmark dziecięcy. Najmłodsi będą mogli zorganizować swoje stoisko i sprzedać bądź wymienić zabawki, książki bądź gry. Również 4 czerwca zaplanowano festyn z okazji Dnia Dziecka. W godzinach 10.00-16.00 Przedszkole Nr 4 przy ul. Górnej 12 będzie tętniło życiem. Na dzieci w wieku 3-6 lat czekają zamki dmuchane, zjeżdżalnie, karuzela i wiele innych atrakcji. 

Ciekawą propozycją z pewnością jest Dzień Dziecka z „HauHau – szkołą na 6 łapach”. Pokaz psiego posłuszeństwa oraz rodzinny konkurs wiedzy o psach już 4 czerwca o 15.00 na terenie przy przedszkolu w Nowej Wsi przy ul. Głównej 52A. Atrakcji nie zabraknie na boisku Orlik 2012 w Sokołowie przy ul. Wspólnoty Wiejskiej. 4 czerwca w godzinach 14.00-19.00 najmłodsi będą mogli wziąć udział w grach i zabawach z nagrodami. Chwile dzieciom umilą słodkości. Z kolei 5 czerwca w parku w Regułach przy ul. Wiejskiej najmłodsi będą mogli wczuć się w rolę młodych agentów. Każda grupa wiekowa, do 6lat, 7-12 i +12, dostanie do wykonania konkretną misję. Wydarzenie zapowiada się niezwykle ciekawie.

Dzieci z Raszyna udadzą się na wielki bal. Organizatorzy zapowiadają liczne atrakcje i wspaniałą zabawę. Impreza odbędzie się 4 czerwca o godz. 15.00 w świetlicy środowiskowej „Świetlik” w Rybiu przy ul. Spokojnej 23. Do Podkowy Leśnej zawita szczudlarz. Najmłodsi będą mogli zrobić sobie zdjęcie w policyjnym samochodzie czy też w wozie strażackim. Nie zabraknie warsztatów oraz zabaw. Wszyscy spotkają się na łące przed Pałacykiem Kasyno. Początek imprezy 4 czerwca o godz. 12.00.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.