Dzień bez Samochodu

Region

W czwartek, 22 września będzie można bezpłatnie korzystać z wielu publicznych środków transportu. Wszystko z powodu Europejskiego Dnia bez Samochodu. Już dziś zaplanuj swoją podróż!

To dwunasty rok z rzędu gdy w Polsce obchodzimy Dzień bez Samochodu, który wieńczy obchodzony od 16 września Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Chodzi o propagowanie ekologicznych idei, a co za tym idzie zmniejszenia ilości spalin jakie produkują miliony aut. 22 września przez całą dobę kierowcy będą mogli bezpłatnie korzystać z komunikacji miejskiej. Warto również rozważyć przejażdżkę rowerem, dzięki której zyska nie tylko środowisko, ale i nasze zdrowie!

Przewoźnicy z naszego regionu przyłączyli się do akcji. Bez konieczności kupowania biletu pojedziemy m.in. Warszawską Koleją Dojazdową, Kolejami Mazowieckimi, komunikacją pruszkowską i brwinowską, środkami transportu ZTM, w tym Szybką Koleją Miejską.

– Tego dnia w czasie podróży komunikacją miejską nie będzie trzeba kasować biletów. To udogodnienie będzie obowiązywać również w pociągach Warszawskiej Kolei Dojazdowej, ale tylko w strefie obowiązywania oferty „wspólny bilet ZTM-KM-WKD”. W związku z powyższym wszyscy pasażerowie odbywający podróż w ww. dniu na linii WKD na odcinku Warszawa Śródmieście WKD-Opacz mogą podróżować bezpłatnie – czytamy w komunikacie WKD.

Oprócz nieodpłatnych przejazdów przewoźnicy gwarantują również darmowy postój na terenie parkingów w systemie „Parkuj i Jedź”. – Pierwszeństwo w korzystaniu z parkingów posiadają osoby z wykupionymi wcześniej biletami parkingowymi. Nieodpłatnie, w tym dniu, z parkingu można skorzystać w ramach wolnych miejsc – czytamy na stronie Kolei Mazowieckich. Podobnie będzie na parkingach ZTM.

Również gmina Brwinów zachęca do bezpłatnego skorzystania z gminnej komunikacji autobusowej kursującej na trasach:
Brwinów Rynek – Żółwin – Owczarnia – Brwinów Rynek
Brwinów – Biskupice – Czubin – Rokitno – Milęcin – Kotowice – Falęcin – Brwinów
Domaniew – Brwinów – Pruszków – Domaniew

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.