Dzięki dobrym ludziom pani Helena otrzymała „nowy dom”

Piastów

Wracamy do tematu. Wspólnymi siłami udało się zapewnić 83-letniej mieszkance Piastowa godne warunki do życia. Dzięki grupie ochotników jej mieszkanie przeszło metamorfozę.

Historię pani Heleny opisywaliśmy w grudniu ubiegłego roku. Od młodych lat w życiu nie miała łatwo. Podczas II Wojny Światowej gdy miała zaledwie 6 lat na jej oczach rozstrzelano ojca. Niedługo później mama zmarła na gruźlicę, a ona wraz z siostrą trafiła do obozu przy ul. Przemysłowej w Łodzi. Tam uwięzione dzieci musiały pracować wyrabiając ustalone normy. Więcej na temat życiorysu pani Heleny przeczytacie tutaj.

Obecnie 83-letnia kobieta pobiera 1050 zł emerytury oraz zasiłek w wysokości 153 zł. Po opłaceniu mieszkania i leków zostaje 306 zł aby przeżyć miesiąc… Dotychczas warunki mieszkaniowe były bardzo złe. Ale o wszystkim dowiedziała się Aleksandra, młoda, energiczna kobieta o dobrym sercu. Dzięki jej zaangażowaniu oraz pomocy innych udało się przeprowadzić remont. Właściwie trudno poznać, że jest to ten sam lokal.

– Od ubiegłego roku zrobiłam trzy remonty, ale ten był największy i najcięższy – krótko skomentowała Aleksandra.

Wszystko zostało uwiecznione w krótkim materiale wideo. Sprawdźcie sami. Robi wrażenie!

 •  
 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 7

7 odpowiedzi na “Dzięki dobrym ludziom pani Helena otrzymała „nowy dom””

 1. MAMA pisze:

  SUPER !!!

 2. Anna pisze:

  cudowni ludzie

 3. Anonim pisze:

  Brawo!
  Do redakcji: link „tutaj” nie działa.

 4. Michał pisze:

  Brawo 👌💪✌

 5. Igor pisze:

  Czy mieszkanie Pani Heleny należało do zasobów komunalnych miasta Piastowa ?

 6. Lil pisze:

  Wspaniale, ze są jeszcze dobrzy ludzie. Brawoooo

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły