Dziecko uciekło od pijanej matki

Pruszków

Trzyletni chłopiec bez opieki osoby dorosłej chodził po pruszkowskich ulicach. Dzięki czujności jednego z przechodniów o sytuacji zawiadomiona została policja. Jak się później okazało, mama chłopca była pod wpływem alkoholu i nie zauważyła zniknięcia dziecka.

15 marca jeden z przechodniów zauważył dziecko chodzące boso i bez opiekuna po ulicy Powstańców w Pruszkowie. Sytuacja miała miejsce nad ranem. O wszystkim została powiadomiona policja. – Rzeczywiście doszło do takiego zdarzenia. Natychmiast na miejsce została wezwana również karetka pogotowia aby sprawdziła stan zdrowia trzyletniego chłopczyka. Lekarze przebadali go na miejscu i postanowili zabrać na dodatkowe badania do szpitala – wyjaśnia asp. Karolina Kańka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie. – Tata zobowiązał się pisemnie wobec nas, że zaopiekuje się swoim synem – dodaje.

Jak się później okazało, chłopiec sam wyszedł z domu. W tym czasie jego matka była pod wpływem alkoholu. – Mama nie zauważyła kiedy trzylatek opuścił ich miejsce zamieszkania. Kobieta miała ponad jeden promil alkoholu w organizmie. Obecnie prowadzone jest postępowanie w tej sprawie, a mama chłopca będzie przesłuchiwana – podkreśla Kańka.

Kontaktowaliśmy się z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Pruszkowie aby uzyskać dodatkowe informacje. Jednak dopiero rozpoczęło się rozpoznanie sprawy, w związku tym tylko potwierdzono nam, że takie zdarzenie miało miejsce.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.