Dziecięca „Fabryka Gwiazd”

Art. Sponsorowany

Już w październiku br. powstaje w Pruszkowie profesjonalny zespół dla naszych dzieci. Pewnie pamiętacie Gawędę lub włoski zespół Piccolo Coro dell'Antoniano. A my będziemy mieli swój!

To pomysł Macieja Jamroza osoby znanej z ciekawych projektów muzycznych szczególnie z lat 90-tych. To menager, producent, kompozytor i współtwórca takich zespołów jak TOP ONE, KASI LESING, JAMROSE. Producent telewizyjny programów POWER DANCE i DISCO BANDŻO (Polonia1, TELE5 i POLOTV) i współtwórca programu GRAMY w telewizji POLSAT. Maciej Jamroz to również producent wielu teledysków! Największe jego muzyczne sukcesy to nominacja piosenki Wielki Błękit do Fryderyków, w wykonaniu Kasi Lesing (więcej tutaj) występ na Festiwalu w Sopocie w konkursie GRAND PRIX i na festiwalu w Opolu, a także wydanie kilku utworów przez włoską wytwórnię DISCO MAGIC. Ostatnio powrócił wspólnie z Kasią Lesing piosenką ZAMIENIĘ W PERŁY (zobacz tu) .To oznacza że będzie się działo! Ten dziecięcy zespół to z pewnością kolejny projekt z ogromną szansą na sukces.

                           JAMROSE Maciej Jamroz                      

Panie Macieju o co chodzi z tą Fabryką „Gwiazd”?
Maciej Jamroz: Witam Panią i wszystkich czytelników. Już jakiś czas temu chodził mi po głowie ten pomysł. Jestem ojcem dwóch chłopców i bardzo lubię pracę z dziećmi. Chciałem stworzyć profesjonalny zespół muzyczny składający się z najmłodszych, czyli dzieciaczków od zerówki do 4 klasy szkoły podstawowej. Soliści mogą być trochę starsi. To ma być przede wszystkim dobra zabawa, ale przy okazji zaszczepienie pasji do muzyki, tańca i do większej sceny. Ta „Fabryka Gwiazd” to nie tak do końca na serio, ale jak się nam uda zaistnieć w kraju to będzie coś. W Polsce praktycznie nic takiego nie ma. To jest wyjątkowy projekt!

Dlaczego ten pomysł jest wyjątkowy?
Maciej Jamroz: Powiem tak z pewnością to będzie zespół inny od wszystkich, ponieważ chciałbym go rozpropagować szerzej, a na jego wyjątkowość składa się wiele aspektów. Po pierwsze będzie to komercyjna muzyka, którą wszyscy lubią, czyli to czego słucha się teraz w radio. Po drugie będziemy nagrywać teledyski prawie do wielu utworów. Po trzecie i to jest fajne, że będą nas raz na jakiś czas odwiedzać na próbach wykonawcy znani z telewizji i radia. Nasze dzieci będą wspólnie z nimi śpiewać piosenki. Myślę że to będzie świetna przygoda. Zapewniam wszystkich że będzie się działo!

                                Marta Szurgot

Ale tak od razu na scenę?
Maciej Jamroz:
Tak pięknie to nie będzie. Pierwsze utwory muzyczne są już nagrane w studio, ale najważniejsze to jest to, że udało mi się nawiązać współpracę z panią Martą Szurgot, która będzie prowadzić zespół. To absolwentka Akademii Muzycznej im.F.Chopina w Warszawie. Dyrygent, pianistka, wokalistka, instruktor teatralny, współpracująca z Teatrem Ochota i Zespołem Wolskich Placówek Edukacji Kulturalnej. Już prawie 20 lat pracuje z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi, prowadząc grupy wokalno-taneczne, teatralne jak również kształcąc przyszłe kadry pedagogów. To autorka licznych muzycznych warsztatów edukacyjnych dla dzieci i nauczycieli, juror przeglądów wokalnych, tanecznych i teatralnych. Z sukcesami przygotowuje wokalnie i interpretacyjnie finalistów do programów telewizyjnych m.in „Szansa na sukces”, Must Be The Music” (I i II miejsce), kierownik muzyczny spektaklu „Pamietajmy o Osieckiej”. Pani Marta z pewnością nie pozwoli się dzieciom nudzić, a przy okazji nauczy ich czegoś cennego.

Myślę że razem z panią Szurgot stanowimy wybuchową mieszankę w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Wiadomo ruch i taniec to ważna część przygotowania dzieci na scenę, ale tym zajmiemy się trochę później. Najpierw musimy poznać dzieci i skupić się na repertuarze.

Skąd pomysł na pracę z dziećmi?
Maciej Jamroz: Przyznam się że już jakiś czas zajmuję się wspieraniem edukacji w formie zajęć a dokładnie eksperymentów z dziedziny chemii, biologii, fizyki i nie tylko pod nazwą EKSPERYMENCIAKI. To wspaniała praca dająca wiele satysfakcji. Wspólnie z Katarzyną Wojtczak, która opracowała zajęcia, robimy to po swojemu i dzięki temu wyrobiliśmy sobie markę. Nasze eksperymenty są wyjątkowe, bo różnią się od pozostałych. Dzieci z naszych zajęć oprócz zabawy dużo wynoszą, a to jest chyba najważniejsze. Oczywiście w nasze eksperymenty wpleciona jest muzyka.

Katarzyna Wojtczak

To zapytam się kiedy casting i kiedy zajęcia?
Maciej Jamroz:
Już  13 i 14 października o godz 10 zapraszam wszystkie dzieci z rodzicami na casting, który odbędzie się w Szkole Podstawowej nr 1 im. Józefa Piłsudskiego w Pruszkowie przy ul. Topolowej 10. Jeżeli zdarzy się tak, że będzie więcej zainteresowanych oczywiście zrobimy dodatkowy casting. Bardzo zależy nam na komforcie pracy, tak więc przy większej ilości stworzymy grupy, a jedna grupa nie będzie miała więcej niż 30 dzieci. Zajęcia będą odbywały się dwa razy w tygodniu w Szkole Podstawowej nr 1 w Pruszkowie. Mamy tam świetne warunki i dysponujemy mniejszą salą, która ma dobrą akustykę. Zajęcia będą się odbywać również przy muzyce na żywo. Myślę że już w przyszłym roku w sezonie wiosennym zaczniemy pierwsze koncerty, ale wszystko zależy od naszych dzieci. Pracę zaczynamy od października, bo czasu jest niewiele, a scena czeka! 

Jakie dzieci powinny wziąć w tym udział
Maciej Jamroz:
Przypomnę że szukamy dzieci od 6 do 10 lat. Tak jak wcześniej powiedziałem soliści mogą być w starszym wieku. Przede wszystkim szukamy dzieci, które lubią muzykę i mają wyczucie rytmu. Potrzebujemy również takich, które lubią tańczyć i mają niespożytą energię, bo my ją z pewnością dobrze wykorzystamy. Grunt to dobra zabawa! Kochani przychodźcie, bo będzie się działo! 

Co rodzice muszę zabrać na casting?  
Maciej Jamroz:
Przede wszystkim zabieramy nasze pociechy i dobry humor, a oprócz tego jakiś podkład muzyczny najlepiej na pendrivie lub w telefonie. Ewentualnie jakiś tytuł i wykonawcę piosenki, a my już sobie z tym poradzimy. Ewentualnie Pani Marta Szurgot będzie dzieciom akompaniować. Sami widzicie że już się będzie działo. Możecie Państwo wysłać zgłoszenie dziecka na e-mail eksperymenciakitv@gmail.com lub ewentualnie na naszego messengera facebookowego, ale nie jest to konieczne. Ogłaszamy się w Grodzisku Maz., Milanówku, Podkowie Leśnej, Brwinowie, Nowej Wsi, Komorowie,Pruszkowie, Michałowicach, Raszynie, Piastowie i Warszawie Włochy, tak więc dzieci może być sporo. W razie większej frekwencji zrobimy dodatkowy casting.

No widzę Panie Macieju że rzeczywiście będzie się działo
Maciej Jamroz:
Powiem tak jeszcze mam kilka niespodzianek ale to dopiero w swoim czasie. Na pewno czeka nas profesjonalna sesja zdjęciowa bo wizerunek zespołu to ważna sprawa. Myślę że oprócz muzyki to obiektyw i kamera będą nam towarzyszyć często. Tak więc proszę się na to nastawić. Wszystko będzie można śledzić na facebooku Eksperymenciaki. Do zobaczenia!

 

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.