Dzieci zyskają plac zabaw

Krakowiany

Krakowiany czekają na plac zabaw dla dzieci. Gmina Nadarzyn ma już gotowy projekt, teraz wystarczy go zrealizować. Urząd wystąpił z zapytaniem ofertowym i czeka na propozycje potencjalnych wykonawców.

Plac zabaw zostanie zlokalizowany na jednej z działek w Krakowianach. Na terenie wyznaczonym pod budowę znajdowały się drzewa, jednak gmina wystąpiła do starostwa powiatowego o pozwolenie na wycinkę. Urząd uzyskał zgodę i zajął się usuwaniem drzewostanu. Dzięki temu po wyłonieniu wykonawcy, ten od razu będzie mógł przystąpił do pracy.

Warto nadmienić, że o powstanie placu zabaw zabiegała rada sołecka wsi Krakowiany. Wszystko z myślą o dzieciach, które zyskają miejsce do zabawy i zawiązywania nowych znajomości. W przyszłości planowane jest także wykonanie na terenie dodatkowych obiektów m.in. boiska wielofunkcyjnego i skweru zieleni rekreacyjnej. 

Obecnie w zakres prac wejdą roboty rozbiórkowe, budowa nawierzchni bezpiecznej, założenie trawnika oraz instalację zabawek. Całkowita powierzchnia placu zabaw wyniesie 835,75 m2.

Konieczne jest zapewnienie właściwych warunków do zabawy dla dzieci. Dlatego nawierzchnia zostanie wykonania z podbudowy piaskowej, aby amortyzować upadek dziecka z wysokości. Na ciągach pieszych pojawi się żwir.

Na brak wrażeń najmłodsi nie powinni narzekać. Na placu zabaw mają pojawić się: zestaw zabawowy ze zjeżdżalnią oraz pomostem linowym, tablica do rysowania, huśtawka dwuosobowa i sprężynowiec. Rodzice będą mogli wygodnie usiąść na ławkach i obserwować swoje pociechy.

Urząd czeka na oferty do 12 września. Wykonawca na realizację zadania będzie miał czas do końca listopada.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.