„Dzieci w Milanówku są bezpieczne”

Milanówek

W ostatnich dniach pojawiły się kontrowersyjne plotki w Milanówku. Rzekomo mała dziewczynka została zgwałcona. Historia tak się rozprzestrzeniła, że głos w tej sprawie zabrała nie tylko policja, ale i burmistrz miasta-ogrodu.

O tym jak roznosi się miejska legenda mogli przekonać się mieszkańcy Milanówka. Nie wiadomo skąd, ale pojawiły się informacje, że po mieście grasuje gwałciciel. Ale to nie wszystko. Miało dojść do gwałtu na małej dziewczynce. Wśród rodziców pojawił się niepokój. I trudno się temu dziwić… – Czy macie jakieś informację na temat gwałciciela co zgwałcił małą dziewczynkę z Milanówka? Może warto sprawdzić informację i ostrzec rodziców, ja jestem wstrząśnięta tą wiadomością. Rozmawiałam z jedną osobą i ta osoba mi powiedziała, że dziewczynka pokrzywdzona to córka znajomej jej bliskiej osoby – napisała do nas Edyta.

Oświadczenie w tej sprawie wydała policja.

Ani wczoraj, ani dziś do Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Maz. nie dotarły żadne informacje o zdarzeniu z udziałem dziecka w podanym wieku.  Policjanci z Komisariatu w Milanówku nie otrzymali również żadnego zgłoszenia od mieszkańców, którzy byliby pokrzywdzonymi lub świadkami takiej sytuacji.  Ustalenia w szpitalu nie potwierdziły przyjęcia dziecka z jakimikolwiek obrażeniami w tym terminie. Nie potwierdziliśmy także materiałów pisanych na ten temat, aby była możliwość skontaktowania się z osobą przekazującą taką niepokojącą informację innym mieszkańcom Milanówka, a także mediom – uspokaja asp. sztab. Katarzyna Zych, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Maz.

 Również wypowiedziała się burmistrz Milanówka.

Szanowni Rodzice, Mieszkańcy w związku z licznymi pytaniami rodziców, którzy obawiają się o bezpieczeństwo swoich dzieci, informuję, że już w dniu wczorajszym podjęłam działania mające na celu weryfikację informacji, która obiegła nasze miasto. Z relacji zarówno Komisariatu Policji w Milanówku jak i Straży Miejskiej wynika, że w ciągu ostatnich dni nie wpłynęło żadne zgłoszenie dotyczące napaści na dziecko – poinformowała na Facebooku Wiesława Kwiatkowska.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.