Dzieci podzieliły się misiami

Pruszków

Naszą redakcję odwiedzili uczniowie klasy 3B ze Szkoły Podstawowej nr 39 w Pruszkowie. Dzieci przyniosły ze sobą maskotki, aby wesprzeć akcję „Twój miś może zostać ratownikiem”.

Weszli trochę nieśmiało i niepewnie. Chyba nie byli przekonani, czy dobrze robią podejmując decyzję o oddaniu maskotek. 15-osobowa grupa uczniów klasy 3B ze Szkoły Podstawowej nr 39 w Pruszkowie zawitała do redakcji Gazety WPR i portalu WPR24.pl w jednym celu: wesprzeć szlachetną akcję.

Każde dziecko miało ze sobą misia, którego uważnie obserwowało. Jeden z chłopców zaczął przedstawiać swoją maskotkę. – To jest taka poduszka, ale ma rzep. Jak się go zapnie to robi się taka owieczka – mówił dumny uczeń klasy 3B. Widząc, że dzieci mają nieco wątpliwości przybliżyliśmy im cel akcji „Twój miś może zostać ratownikiem”. – Podczas akcji ratowniczej panowie strażacy zajmują się dzieckiem i dają mu misia. Ten pierwszy kontakt jest najważniejszy. Chodzi o to, żeby dziecko w obliczu niebezpieczeństwa uspokoić i zapewnić, że wszystko będzie dobrze. Pomaga w tym miś. Wystarczy 5-10 minut kontaktu, przytulenie pluszaka i od razu jest lepiej – przedstawiała jedna z naszych koleżanek, u której odkryliśmy mocne inklinacje pedagogiczne. 

Nie brakowało również pytań. – A to znaczy, że po tych dziesięciu minutach strażacy zabierają misia? – zapytał jeden z chłopców. Uspokoiliśmy wszystkich. – Nie, dziecko dostanie misia na zawsze. Sytuacja może różnie się rozwijać. Po dziecko może przyjechać rodzina, bądź trafi ono do szpitala. Ale miś przy nim będzie – zapewniliśmy.

Dzieci zwracały uwagę, że mają dużo pluszaków, ale każde ma swojego ulubionego, przy którym czuje się bezpiecznie. – Mam taką wiewiórkę i jak się czegoś boję, to ją biorę i od razu jest mi lepiej – powiedziała jedna z uczennic szkoły nr 39.

I w końcu nastąpił ten moment. Wszyscy ruszyli do miejsca, w którym znajdują się dotychczas przyniesione misie. Chwila zawahania i wszyscy złożyli swoje maskotki. Wśród nich można znaleźć pieska, renifera, kaczora, pingwina czy owcę z Karpacza. Uczniowie klasy 3B ze Szkoły Podstawowej nr 39 pokazały, że warto się dzielić i pomagać tym, którzy tego potrzebują. Dzieci podarowały dzieciom chwilę radości i poczucie bezpieczeństwa. Uczniowie wrócili na lekcję do szkoły, ale swoją postawą dali prawdziwą lekcję. Niejeden dorosły może się od nich uczyć.

Przypomnijmy. Akcję „Twój miś może zostać ratownikiem” prowadzi straż pożarna. W pomoc włączyła się również redakcja Gazety WPR i portalu WPR24.pl, która do 28 stycznia przyjmuje misie, maskotki i pluszaki. Ich przekazanie strażakom nastąpi 31 stycznia. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.