Działkowa i Agrestowa do przebudowy

Pruszków

Miasto Pruszków przygotowuje się do przebudowy nawierzchni wraz z odwodnieniem na dwóch ulicach: Działkowej i Agrestowej. Ogłoszono już przetargi, trwa przyjmowanie ofert.

Obydwie drogi nie napawają optymizmem gdy na nie spojrzymy. Działkowa jest jedną z ważniejszych ulic w Pruszkowie, w jej ciągu ma powstać tunel pod torami PKP. O jego powstaniu mówi się od dobrych kilku lat. Nawierzchnia Działkowej swoje lata świetności ma już dawno za sobą, asfalt jest nierówny i pełno w nim ubytków. Natomiast ul. Agrestowa znajdująca się w dzielnicy Gąsin jest jedną z niewyremontowanych dróg w swoim bliskim sąsiedztwie (w ubiegłym roku miasto przebudowało ul.: Jaśminową, Morelową i Porzeczkową – przyp. red.).

Przebudowa Działkowej obejmie odcinek pomiędzy ul. Przyszłości a Dębową. Wykonawca będzie musiał sfrezować nawierzchnię bitumiczną, rozebrać podbudowę z kruszywa i wykonać wszystko od nowa w odpowiedniej technologii. Oprócz nawierzchni jezdni, powstaną również nowe chodniki z kostki betonowej, ścieki uliczne i znaki pionowe. Ponadto branża sanitarna zajmie się kanalizacją deszczową.

Agrestową czekają podobne zmiany, z tą różnicą, że w całości zostanie wykonana z kostki betonowej czerwonej oraz szarej. Tutaj również zostanie wybudowane odwodnienie. Dodatkową pracą dla wykonawcy będzie budowa kanalizacji kablowej i studzienki kablowej.

Obydwie ulice muszą zostać wykonane w trzy miesiące od daty podpisania umowy.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.