Dyrektor NOK zwolniona bezprawnie

Nadarzyn

Wojewódzki Sąd Administracyjny unieważnił zarządzenie w sprawie zwolnienia z pracy Kamili Michalskiej, dyrektor Nadarzyńskiego Ośrodka Kultury. Wyrok jest nieprawomocny.

To rozstrzygnięcie w głośnej sprawie sprzed kilku miesięcy. Przypomnijmy, w styczniu tego roku Kamilę Michalską z zajmowanego stanowiska odwołał Dariusz Nowak, pełniący funkcję komisarza w gminie Nadarzyn. Dyrektor NOK na czele placówki stała przez 14 lat. W uzasadnieniu decyzji komisarz wskazał: „Przyczyną odwołania jest ciężkie naruszanie podstawowych obowiązków na zajmowanym stanowisku i naruszenie przepisów prawa w związku z zajmowanym stanowiskiem, polegające na wielokrotnym bezpodstawnym odmawianiu udostępnienia informacji (…) przekraczaniu terminu na udzielenie odpowiedzi oraz pozostawaniu w bezczynności pomimo kilkukrotnego uchylenia wydanych decyzji o odmowie udzielenia informacji publicznej przez Samorządowe Kolegium Odwoławcze w Warszawie, stwierdzeniem bezczynności przez Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie oraz nałożeniem przez ten Sąd grzywny na Dyrektora NOK w związku z naruszeniem 15-dniowego terminu przekazania skargi wraz z aktami”.

O co dokładnie chodzi? Kamila Michalska odmówiła podania na wniosek jednego z mieszkańców informacji o wysokości gaży Natalii Przybysz, która w ubiegłym roku wystąpiła na koncercie w NOK.

Zwolniona dyrektor od początku twierdziła, że działanie komisarza jest bezprawne i zapowiedziała walkę w sądzie. Kilka dni temu zapadł w tej sprawie wyrok na korzyść Michalskiej. Wojewódzki Sąd Administracyjny unieważnił zarządzenie komisarza i nakazał zwrot kosztów sądowych powódce. Wyrok nie jest prawomocny.

Na stanowisko dyrektora NOK Kamila Michalska powróciła już w marcu tego roku. Do pracy w placówce przywrócił ją tuż po wygranych wyborach uzupełniających wójt Dariusz Zwoliński.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.