Dworzec Zachodni dopiero po Euro

Region

Wyremontowane przejścia podziemne, hotel, biurowiec i czysty dworzec kolejowy – tak ma wyglądać Dworzec Zachodni po remoncie. Modernizacja zostanie wykonana jednak po Euro 2012.

Początkowo za przebudowę Dworca Zachodniego miała odpowiadać francuska firma Nexity. Jednak długotrwałe negocjacje zakończyły się fiaskiem. Jeszcze w styczniu Francuzi podkreślali, że są w stanie zbudować dworzec przed Euro 2012. Jednak PKP postanowiło zmienić wykonawcę i rozpoczęło rozmowy ze słowackim inwestorem HB Reavis. Być może niedługo uda się sfinalizować negocjacje i podpisać umowę. Jednak już dziś PKP zapowiada, że docelowa przebudowa zacznie się po Euro 2012.

Zdaniem PKP kluczowymi stacjami, dla kibiców przyjeżdżających na rozgrywki Mistrzostw Europy w piłce nożnej będą Warszawa Wschodnia, Centralna i Stadion. I to właśnie na nich skupia się PKP.

Zachodni przed Euro 2012 przejdzie zaledwie niewielki lifting. PKP Polskie Linie Kolejowe zamierzają uzupełnić ubytki w torach i na peronach, oraz wyczyścić i odmalować przejścia podziemne i wyjścia. Pierwsze prace związane z odświeżeniem Zachodniego ruszą na przełomie zimy i wiosny przyszłego roku.

Obecnie trwają remonty na Centralnym i Wschodnim. Zdaniem austriackiej firmy Strabag, która wykonuje remont dworca Wschodniego, prace na podmiejskiej części dworca zakończą się w marcu. W kwietniu i maju kolejarze zajmą się aranżacja wnętrza. Od czerwca ta cześć dworca ponownie powinna zostać udostępniona podróżnym.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.