Dwóch zwycięzców, czyli… brak zwycięzcy

Brwinów

„Tacy sami, a ściana między nami...” Do brwinowskiego magistratu wpłynęły dwie identyczne oferty w postępowaniu przetargowym na prace ogrodnicze. W związku z tym... ponownie trzeba szukać wykonawcy zadania.

Dokładnie rzecz ujmując, chodzi o koszenie parków, skwerów gminnych oraz ciągów komunikacyjnych wraz z rowami przydrożnymi. Do brwinowskiego urzędu wpłynęło pięć ofert na realizację zadania, ale pojawił się nietypowy problem. W „finale” znalazły się dwie propozycje, bo w żaden sposób urzędnicy nie mogli wybrać jednej. – Oferty otrzymały identyczną liczbę punktów a ponadto opiewały na tę samą cenę i niemożliwe było wybranie korzystniejszej oferty – tłumaczy Arkadiusz Kosiński, burmistrz Brwinowa.  

Dla uściślenia, obie firmy złożyły oferty opiewające na 160 098,75 zł. Zatem urzędnikom nie pozostało nic innego jak unieważnić przetarg. Niebawem kolejne postępowanie. – Przesunięcie rozstrzygnięcia przetargu nie będzie miało żadnego wpływu na terminowość koszenia parków i skwerów gminnych oraz pasów dróg gminnych, ponieważ założyliśmy wykonywanie tych prac w okresie od 1 maja do 30 września. Spodziewamy się, iż rozstrzygnięcie ponownego przetargu nastąpi na przełomie marca i kwietnia, co pozwoli na bezproblemową realizację tych prac – podaje Kosiński.

Warto nadmienić, że w postępowaniu uwzględniono: Park Miejski w Brwinowie + teren wokół Pałacu Wierusz-Kowalskich, park przy Pałacu Toeplitza w Otrębusach, skwer leśny przy WKD w rejonie ul. Karolińskiej, róg Natalińskiej w Otrębusach, teren zieleni przy placu zabaw przy ul. Małej w Owczarni oraz plac zabaw przy ul. Żółwińskiej w Owczarni. – Warto zaznaczyć, że kilkanaście innych skwerów i zieleńców na terenie całej gminy utrzymujemy sami, tj. siłami zatrudnionych pracowników komunalnych – podkreśla burmistrz Brwinowa.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.