Dwóch chętnych na Willę Milera

Piastów

Przygotowania do remontu Willi Milera nabierają tempa. Piastowski magistrat poznał już oferty firm, które są zainteresowane wykonaniem prac.

Willę Milera można uznać za jeden z najważniejszych zabytków Piastowa. Problem w tym, że obiekt lata świetności ma już za sobą. To ma się zmienić. Władzom Piastowa udało się pozyskać kilkumilionową dotację na remont willi. Przetarg, w którym ma zostać wyłoniony wykonawca prac remontowych, jest na ostatniej prostej. 

O kontrakt ubiegają się dwie firmy: Przedsiębiorstwo Budowlano-Handlowe Izolbud oraz konsorcjum firm Grandbud i SG Firma. Pierwsza z wymienionych złożyła ofertę opiewającą na 4,7 mln zł, a konsorcjum zaproponowało 6,3 ml zł. Wiele wskazuje na to, że przetarg uda się rozstrzygnąć już w pierwszym podejściu bowiem piastowski magistrat na remont Willi Milera chce przeznaczyć 5,1 mln zł. 

W ramach prac remontowych zaplanowano odgrzybianie i osuszanie ścian oraz sufitów, wymianę okien i drzwi, rozbiórkę drewnianych stropów oraz ścianek działowych. To jednak nie koniec. Przed budynkiem pojawi się parking, a ogrodzenie od ul. Bohaterów Warszawy zostanie wymienione. Wszystkie prace mają być wykonane do listopada przyszłego roku. 

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.