Dwie pierwsze sesje Rady Gminy w Nadarzynie

Region

Wybór przewodniczącego Rady Gminy i jego zastępcy, ślubowania radnych oraz sprawozdanie z działalności wójta zdominowały I i II sesję Rady Gminy w Nadarzynie w tej kadencji, które odbyły się w środę, 1 grudnia br.

Pierwsza uroczysta sesja Rady Gminy w Nadarzynie rozpoczęła się od ślubowania radnych. Wręczono im również skórzane teczki. Uroczyste ślubowanie złożył także wójt gminy Nadarzyn – Janusz Grzyb, który w naszym regionie zdobył jedną z największych ilości głosów wyborców.

Kolejnym punktem obrad był wybór przewodniczącego Rady Gminy, na to stanowisko powołano Danutę Wacławiak, jej zastępcą jednogłośnie został wybrany Włodzimierz Wiśniewski.

Szczególne podziękowania złożono Piotrowi Kozłowskiemu, który do tej pory pełnił funkcję przewodniczącego Rady Gminy.  

– To człowiek, który zawsze starał się łączyć, a nie dzielić – podkreślił w swoim wystąpieniu Janusz Grzyb, wójt Nadarzyna i dodał, że Piotr Kozłowski pracował dla gminy przez ostanie 12 lat i to, jak ona teraz wygląda jest również jego zasługą.

Wójt przedstawił również sprawozdanie z dotychczasowej działalności między sesjami. Do najważniejszych zadań inwestycyjnych zaliczył m.in.: kanalizację wsi Strzeniówka i części Ruśca, umeblowanie Urzędu Gminy w Nadarzynie oraz rozpoczęcie budowy sali gimnastycznej przy szkole podstawowej w Kostowcu.

Na koniec sesji, uroczyste gratulacje złożono Agnieszce Kuźmińskiej, która do tej pory pełniła funkcję zastępcy wójta gminy Nadarzyn, a w tym roku wygrała wybory na członka Rady Powiatu w Pruszkowie.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.