Dwie nowe linie autobusowe w Grodzisku

Grodzisk Maz.

Zgodnie z zapowiedziami Grodzisk Mazowiecki szykuje się do uruchomienia nowych, bezpłatnych połączeń autobusowych. Od marca na trasę wyruszą dwie nowe linie.

W ten sposób władze gminy chcą rozwiązać problem dojazdu do stacji PKP. Od momentu rozpoczęcia remontu podmiejskiej linii kolejowej wiele osób wsiada do pociągu w Grodzisku (tej możliwości nie ma m.in. w Milanówku) i pozostawia swoje samochody w centrum miasta. Generuje to ogromne problemy z parkowaniem w centrum miasta i wzmożonym ruchem samochodów. Uruchomienie bezpłatnych linii autobusowych ma stanowić zachętę, aby auto zostawić w domu, a na stację PKP dotrzeć komunikacją publiczną.

Jak będzie ona wyglądała? – Robimy wszystko, aby od początku marca nowa komunikacja ruszyła. Będą to dwie nowe linie autobusowe. Jedna będzie obsługiwała rejon od Makówki przez Mościska, Janinów, Kałęczyn, Adamowiznę, Odrano Wolę. Druga będzie jeździła od osiedla Teligi na Bairda i Okulickiego pętlą. Z ankiet przeprowadzonych wśród pasażerów wyszło nam, że stąd najwięcej ludzi dojeżdża – mówi nam Grzegorz Benedykciński, burmistrz Grodziska Mazowieckiego.

W jakich godzinach i z jaką częstotliwością będą kursować nowe linie? – Autobusy będą jeździć co 10 minut. Nie będzie rozkładu jazdy, po prostu co 10 minut autobus będzie odjeżdżał. Jeździmy od godz. 6.00 do 8.30 rano i popołudniu od 15-16.00 do 18.00 – wyjaśnia Benedykciński.

W ciągu kilku najbliższych dni urząd gminy ogłosi przetarg na obsługę połączeń. Po jego rozstrzygnięciu poznamy operatora nowych tras. Linie mają zacząć funkcjonować w marcu tego roku.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.