Dwie imprezy biegowe jednego dnia

Region

29 maja w naszym regionie odbędą się dwie sportowe imprezy. W Pruszkowie „Bieg Wolności”, zaś w Podkowie Leśnej „Podkowiańska Dycha”.

Celem obydwu wydarzeń jest przede wszystkim popularyzacja aktywności fizycznej w postaci biegu. To także okazja do wspólnej integracji mieszkańców. Aby pokonać jedną lub drugą trasę będzie potrzeba nie tylko wyćwiczonych mięśni, ale i odpowiedniej psychiki.

Jak będzie wyglądała „Podkowiańska Dycha”? Długość trasy biegu głównego zaplanowano na 10 km. Drugą możliwością jest „Bieg bez Barier”, podczas którego uczestnicy przebiegną 3 km. – Bieg dla dzieci w wieku do 8 lat odbędzie się na dystansie 400 metrów. Bieg dla dzieci w wieku 9-13 lat odbędzie się na dystansie 800 metrów z podziałem na bieg dziewcząt i chłopców. Dzieci w wieku poniżej 4 lat mogą wziąć udział w biegu wyłącznie pod opieką dorosłych opiekunów – czytamy na stronie organizatora.

Ponadto będzie można zmierzyć się w dyscyplinie nordic walking. Tutaj trasa wyniesie 3 km.

Natomiast w dniu pruszkowskiego „Biegu Wolności” uczestnicy będą musieli pokonać 10-kilometrową trasę. Wszyscy wystartują ze Stadionu Znicza Pruszków, następnie wbiegną w ul. Bohaterów Warszawy i dalej Bolesława Prusa, Polną, później w prawo al. Armii Krajowej w kierunku wiaduktu. Gdy uczestnicy dobiegną pokonają przeprawę nad torami skręcą w ul. Księcia Józefa. Oprócz tego przebiegną takimi ulicami jak Kraszewskiego, Hubala, aby wrócić na teren stadionu. Dokładny przebieg trasy ukazuje poniższe nagranie:

Obydwie imprezy odbędą się 29 maja. Zmagania w Podkowie Leśnej rozpoczną się o godz. 11.00 przy ul. Lilpopa (Park Miejski), a w Pruszkowie o godz. 10.00 przy ul. Bohaterów Warszawy 4.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.