Dwa miesiące utrudnień na kolei

Region

PKP Polskie Linie Kolejowe od 20 września będą prowadzić remont przejść podziemnych na stacjach w warszawskich Włochach i Ursusie. Z powodu modernizacji z rozkładów jazdy Kolei Mazowieckich i Szybkiej Kolei Miejskiej zniknie kilkadziesiąt połączeń.

Kolejarze po kilkunastu latach wreszcie zwrócili uwagę na opłakany stan dworców. Przejścia podziemne w Ursusie i we Włochach doczekają się w końcu stosownych modernizacji. Jan Telecki informuje, że prace rozpoczną się już 20 września i potrwają do 19 listopada. To w sumie zaledwie dwa miesiące.

Izolacja do wymiany

Jednym z najważniejszych punktów modernizacji jest wymiana izolacji między torami kolejowymi a tunelem. Właśnie ta część prac spowoduje największe utrudnienia. Aby dostać się do izolacji należy zdemontować kilkadziesiąt metrów torów. Natomiast po wymianie wszystko musi wrócić do poprzednich ustawień.

Aby umożliwić kolejarzom prace trzeba będzie wprowadzić specjalny rozkład jazdy. Od 20 września pociągi będą poruszać się po jednym torze w ruchu wahadłowym na odcinku Pruszków – Warszawa Zachodnia. Wiele składów w ogóle nie pojawi się na trasie. Te zmiany dotyczyć będą zarówno pociągów obsługiwanych przez Koleje Mazowieckie jak i Szybką Kolej Miejską. Obecnie trwają rozmowy dotyczące uruchomienia komunikacji zastępczej.

Remont za remontem

Kolejne prace modernizacyjne tym razem na odcinku Warszawa – Skierniewice rozpoczną się już w październiku. Również ten remont spowoduje spore zamieszanie w rozkładach. W trakcie prac pociągi dalekobieżne pojadą objazdami a linie obsługujące kursy podmiejskie będą miały wyższy priorytet.

Modernizacja trasy Warszawa – Skierniewice na zakończyć się przed Euro 2012. Kolejarze po cichu przyznają, że dotrzymanie tego terminu będzie bardzo trudne.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.