Dwa tygodnie na usunięcie pojazdów

Pruszków

Przygotowania do budowy parkingu Park&Ride przy ul. Sienkiewicza w Pruszkowie. Do 16 sierpnia kierowcy powinni usunąć pojazdy z terenu. Jeśli tego nie zrobią, samochody zabierze laweta.

O budowie P+R przy ul. Sienkiewicza mówi się od dawna. W ciągu roku teren ma zmienić się nie poznania. Obecnie kierowcy korzystają z parkingu naziemnego, a docelowo zostanie wybudowany wielopoziomowy, który pomieści 392 samochody i 82 jednoślady. Nie pozostawało nic innego jak wcielić plany w życie. Do pruszkowskiego magistratu wpłynęły cztery oferty na budowę parkingu, jednak urząd… unieważnił przetarg. Na przeszkodzie stanęły pieniądze. Pisaliśmy o tym tu

Szykuje się kolejne postępowanie przetargowe na budowę P+R przy Sienkiewicza. A kierowcy otrzymali informację, że muszą usunąć swoje pojazdy z terenu do 16 sierpnia. – Nie mogli poczekać jeszcze dwa tygodnie? – pyta Grzegorz.

Miasto stopniowo przygotowuje się do rozpoczęcia inwestycji. – Mamy świadomość, że z końcem sierpnia wykonawca może zostać wprowadzony na plac budowy. Dlatego 16 sierpnia jest terminem, który zobowiązuje mieszkańców do usunięcia pojazdów z parkingu przy ul. Sienkiewicza. Liczymy, że samochody do tego czasu znikną – mówi nam Michał Landowski, wiceprezydent Pruszkowa.

Każdego dnia z parkingu korzysta wielu kierowców. Nie ma się, co dziwić, że decyzja urzędników nie spotkała się z aprobatą zmotoryzowanych. – Wiemy, że to główny węzeł komunikacyjny i parking służy wielu kierowcom. Zdajemy sobie sprawę, że trwa okres wakacyjny i niektórzy mogą zostawić pojazd i wyjechać. Nie chcemy stosować kar. Liczymy na zdyscyplinowanie kierowców. W ostateczności możemy zostać zmuszeni do wykorzystania lawety na koszt właściciela – tłumaczy Michał Landowski.

Urzędnicy liczą, że w sierpniu uda się wyłonić wykonawcę prac, ale ten na placu budowy zapewne pojawi się we wrześniu. Dlaczego więc kierowcy tak szybko muszą opuścić parking? – Chcemy w sierpniu uporządkować teren. Dodatkowo mamy zobowiązana względem PKP, które jest jego właścicielem. Wykonawca na placu budowy powinien pojawić się we wrześniu – zaznacza wiceprezydent Pruszkowa.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.