Dwa przedszkola zyskają nowe place zabaw

Brwinów

Brwinowski magistrat ogłosił przetarg na budowę placów zabaw, które pojawią się na terenie obiektów przedszkolnych przy ul. Lilpopa 4 i przy ul Słonecznej 6.

Z wiadomych przyczyn postępowanie przetargowe zostało podzielone na dwie części. Pierwsza dotyczy budowy placu zabaw przy Samorządowym Przedszkolu nr 1, znajdującym się w rejonie ul. Lilpopa. Pojawia się podstawowe pytanie: co takiego się tam pojawi? Miejsce do zabawy dla dzieci przedszkolnych będzie posiadało tzw. bezpieczną nawierzchnię syntetyczną o powierzchni około 109 m kw. Będą to poukładane jak puzzle płyty poliuretanowo-gumowe. Urządzenia zabawowe jakie się pojawią na tym terenie to: zadaszona piaskownica betonowa o wymiarach 3,4 m na 3,4 m, stolik do piaskownicy, komplet huśtawek wahadłowych w kolorze niebisko-stalowym (W skład kompletu wchodzą dwa siedziska typu deseczki i jedno typu gniazdo o średnicy 100 cm, wykonane z lin), huśtawka wagonowa na sprężynach, kubełek obrotowy, ławki do zabawy, bujaki sprężynowe, domek, wóz strażacki o wymiarach 3,2 m na 5,2 m.

 

Drugi z placów zabaw pojawi się na terenie przedszkola przy ul. Słonecznej 6. Tutaj bezpieczna nawierzchni syntetyczna będzie nieco większa i zajmie powierzchnię ok. 165 m kw. Również zabawki będą się nieco różnić. Planuje się ustawienie huśtawek: wieloosobowej, dwuosobowej typu „dwie deseczki” oraz wygrodzonej huśtawki w stylu gniazda. Ponadto dzieci będą mogły się bawić w linarium, na trampolinie, w tunelach z wikliny lub pojeżdżą na torze rowerowych ze znakami drogowymi. Nie zabraknie oczywiście ławek o różnych kształtach i innych elementów małej architektury.

 

Termin wykonania zamówienia to maksymalnie 31 sierpnia tego roku.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.