Dwa nowe radiowozy dla komisariatu w Brwinowie

Brwinów

Mikołajkowe prezenty w tym roku dostały nie tylko dzieci, ale też... policjanci. We wtorek w Komendzie Stołecznej Policji odbyło się przekazanie ponad 90 nowych radiowozów. Dwa z nich trafiły już do jednostki w Brwinowie.

Podczas uroczystości policjanci otrzymali kluczyki do 97 pojazdów służbowych, w tym 84 radiowozów oznakowanych i 13 nieoznakowanych. – Posiadają one dobre parametry techniczne oraz są wyposażone w szereg nowoczesnych systemów zapewniających policjantom bezpieczeństwo – informuje KSP.

 

Mundurowi z Brwinowa wzbogacili się o dwa pojazdy, których zakup w części sfinansowała gmina. – 6 grudnia doszło do przekazania dwóch oznakowanych pojazdów, opla corsy i kii cee’d – mówi st. asp. Marzena Dąbrowska z Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie.

 

Fizycznie dwa nowe nabytki są już w Brwinowie od jakiegoś czasu. – Pierwszy przyjechał na początku października i jest już w służbie. To samochód patrolowy, z większą mocą silnika. W listopadzie dotarł opel corsa, kupiony z myślą o dzielnicowych, którzy nie muszą się szybko przemieszczać. Początkowo wydawało mi się, że to maluteńki samochód, ale policjanci bardzo go sobie chwalą – wyjaśnia Arkadiusz Kosiński, burmistrz Brwinowa.

 

Gmina z własnej kieszeni dołożyła 55 tys. zł. – Patrząc na policyjny tabor będziemy się starać, aby jeszcze jeden samochód patrolowy dla brwinowskiej policji dofinansować – dodaje Kosiński.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.