Dwa dni bez wody

Region

Mieszkańcy Pruszkowa, Piastowa, Michałowic i Ursusa powinni zabezpieczyć niezbędne zapasy wody. Od wtorku (25 lipca) od godz. 9.00 krany będą puste. Przyczyną utrudnień jest modernizacja magistrali w Alejach Jerozolimskich.

Użytkownicy muszą spodziewać się spadku ciśnienia lub całkowitego braku wody w Pruszkowie, Piastowie, gminie Michałowice i Ursusie. Utrudnienia mogą potrwać nawet dwa dni. – W celu minimalizacji ilości przerw w dostawach wody prace modernizacyjne będą prowadzone równolegle w dwóch lokalizacjach tj. na odcinkach magistrali od al. Obrońców Warszawy do ul. Spisaka oraz od ul. Żytniej do ul. Reymonta. Na czas przeprowadzenia modernizacji, wodociąg będzie wyłączony z użytku. Ze względu na średnicę przewodu (1 metr) oraz zakres prac realizowanych na blisko 2 kilometrowym odcinku magistrali, planowane przywrócenie dostaw wody powinno nastąpić w ciągu 48 godzin – poinformowało Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji.

Wodociągowcy ustawią beczkowozy, ale jednocześnie apelują o wcześniejsze przygotowanie zapasów wody. – Ze względu na utrudnienia w zaopatrywaniu w wodę, które mogą wystąpić w czasie wykonywanych robót, prosimy o wcześniejsze zabezpieczenie w domach niezbędnych jej zapasów. Z chwilą wyłączenia magistrali, zostaną uruchomione wszystkie awaryjne stacje uzdatniania wody wraz z ujęciami na terenie dzielnicy Ursus i miasta Pruszkowa – czytamy w komunikacie MPWiK.

Gdzie zostaną ustawione beczkowozy?

Pruszków: ul. Emancypantek róg Lalki, ul. Antka róg Placówki, ul. Sienkiewicza 1D, ul. Bolesława Prusa 35

Piastów: ul. Łukasińskiego (przy AWAKU os. Ogińskiego), ul. Piłsudskiego 56

Gmina Michałowice: ul. Szkolna 15 (przy szkole), ul. Mickiewicza pomiędzy ul. Spacerową a 11. Listopada

Reguły: ul. Wiejska róg ul. Krótkiej

Opacz Kolonia: ul. Centralna przy WKD

Ursus: ul. Skoroszewska przy ul. Chełmońskiego, ul. Wojciechowskiego 37, ul. Magnacka 3, ul. Ryżowa 48, ul. Warszawska 59

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.