Duży popyt na kompostowniki

Brwinów

Pomysł z kompostownikami w gminie Brwinów cieszy się tak dużą popularnością, że zabrakło środków finansowych na zrealizowanie wszystkich wniosków w tym roku. Ale nie ma się co martwić, kolejne będą realizowane w przyszłym.

W kwietniu tego roku ograniczono do dwóch worków miesięcznie odbiór odpadów zielonych. Wszystko po to, aby utrzymać ceny za wywóz śmieci. Rekompensatą za to został program „kompostowniki dla mieszkańców”.

– Harmonogram wywozu odpadów zielonych przewiduje odbiór worków co dwa tygodnie. Maksymalnie można wystawić dwa 120-litrowe worki na miesiąc: albo jednorazowo w jednym terminie, albo oddając co dwa tygodnie po jednym worku w ramach miesięcznego limitu. Osoby, które chcą oddać większe ilości odpadów zielonych, mogą taką usługę zamówić indywidualnie. Gmina Brwinów ze swej strony przekazuje bezpłatnie mieszkańcom kompostowniki, które po 5 latach użytkowania przejdą na własność użytkownika – napisano na stronie www.brwinów.pl.

Program cieszy się duża popularnością. Do połowy czerwca wpłynęło ponad 1 tys. wniosków, przez co wyczerpał się tegoroczny budżet na ten cel. Obecnie 730 mieszkańców otrzyma kompostowniki, reszta będzie musiała poczekać do przyszłego roku.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.