Duże zainteresowanie kolektorami słonecznymi

Region

Mieszkańcy Grodziska Mazowieckiego zainteresowali się możliwością montażu kolektorów słonecznych.

Blisko 500 osób z Grodziska Mazowieckiego chce na dachach swoich domów zamontować kolektory słoneczne. Wystarczy, że zainteresowani dopełnią wszystkich wymaganych formalności i podpisz a umowy z gminą. Dzięki temu urzędnicy będą mogli przygotować stosowny wniosek, który umożliwi przyznanie dofinansowania na tą inwestycję.

Mieszkańcy będą mogli uzyskać zwrot do 80 proc. kosztów zakupu i montażu urządzeń, jeśli zdecydują się na zakup jednego rodzaju kolektorów. Istnieje również możliwość indywidualnego pozyskania funduszy na ta inwestycję jednak wtedy podłata może wynieść maksymalnie 45 proc.

Wszyscy mieszkańcy gminy, którzy chcą uczestniczyć w tym projekcie muszą podpisać stosowne umowy do 22 listopada. Następnie urzędnicy złożą wniosek o przydzielenie dofinansowania. Tak duże zainteresowanie kolektorami słonecznymi daje szanse na rozwój innowacyjnych rozwiązań. Kolejne spotkanie w sprawie zakup i montażu urządzeń odbędzie się 8 listopada w grodziskim Centrum Kultury. Wtedy też wszyscy chętni będą mogli porozmawiać z ekspertami.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.