Duże zmiany w milanowskim liceum

Milanówek

Społeczne Liceum Ogólnokształcącym nr 5 w Milanówku zagospodaruje pomieszczenia po OPS-ie, dzięki czemu zyska dodatkową przestrzeń przeznaczoną na sale lekcyjne. Ale to nie wszystko. W przyszłym roku rozpoczną się prace związane z wyglądem zewnętrznym budynku i terenem wokół niego.

Pierwszym krokiem do rozpoczęcia zmian było wydzierżawienie pomieszczeń, w których obecnie znajduje się Ośrodek Pomocy Społecznej. Temat został podniesiony podczas ostatniej sesji rady miasta, która odbyła się 15 lutego. – Radni mieli zdecydować, czy młodzież będzie mogła korzystać z tej części budynku przy ul. Herberta, w której obecnie mieści się Ośrodek Pomocy Społecznej. Radni podjęli pozytywną decyzję. Szkoła zagospodaruje pomieszczenia po OPS-ie, dzięki czemu komfort nauki będzie zupełnie inny niż obecnie, a zwiększona liczba uczniów, która napłynie do liceum przy Herberta z racji nowego, czteroletniego trybu, pomieści się spokojnie w powiększonym budynku – opisuje na facebooku burmistrz Milanówka Wiesława Kwiatkowska.

I to właśnie, nowy, czteroletni tryb nauki jakby wymusił nadchodzące zmiany. Krótko mówiąc potrzebne będzie miejsce dla uczniów, którzy w 2019 trafią do liceum. Przypomnijmy, że wówczas do liceów pójdą klasy VIII podstawówek i klasy III gimnazjów.

Jednak wróćmy do tematu. W tegoroczne wakacje zaplanowano pierwszy etap prac. Co się zmieni? O tym mówił podczas sesji rady miasta Leszek Janasik, dyrektor milanowskiego liceum przy ul. Herberta: – Pojawi się osiem sal lekcyjnych w dawnych pomieszczeniach urzędu. Oznacza to, że będziemy musieli zmienić dość dużo w środku. Czasu jest relatywnie niewiele, ale przy odpowiedniej organizacji i logistyce, myślę, że powinno się udać.

Ponadto planuje się zmianę podłóg, przystosowanie toalet, wymianę oświetlenia, sieci cieplnej, remont sufitów w korytarzu i doświetlenie holu, wykonanie nowej sieci komputerowej, połączenia komunikacyjnego między nową a starą częścią szkoły oraz wykonanie wentylacji.

Drugim etapem, który zostanie przeprowadzony w 2019 r., będzie przystosowanie dziedzińca szkolnego. – Chcemy, aby otoczenie szkoły stało się ważnym elementem przestrzeni publicznej, dobrze wkomponowanej w przylegające tereny, w szczególności w park miejski “Zielony dołek” oraz sąsiedni teren przedszkola. Planujemy stworzenie ogólnodostępnej infrastruktury rekreacyjno-sportowej, w tym boiska do siatkówki oraz bulodromu. Oba obiekty będą swobodnie dostępne z terenu parku. Wokół szkoły zostanie umieszczonych wiele miejsc do wypoczynku i prowadzenia zajęć lekcyjnych wśród zieleni. Cała powierzchnia będzie przepuszczalna, co w znacznym stopniu zmniejszy odpływ wód opadowych na ulicę Herberta (dawna Fiderkiewicza) – czytamy na stronie liceum nr 5.

Wszelkie szczegóły, wizualizacje i rysunki znajdziecie tutaj.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.