Duże wyróżnienie dla grodziskiej audycji radiowej

Grodzisk Maz.

W plebiscycie Liderzy 25-lecia została wyróżniona audycja skierowana do osób niepełnosprawnych, emitowana przez grodziskie Radio Bogoria. Chodzi o audycję „My jesteśmy” prowadzoną przez Jerzego Fijałkowskiego i Marka Konarzewskiego.

Liderzy 25-lecia to plebiscyt realizowany przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej we współpracy z Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Liderami są osoby, które działają na rzecz rozwoju systemu wsparcia osób niepełnosprawnych w Polsce. Kandydatów można było zgłosić w pięciu kategoriach: dostępność, edukacja, sport, pracodawca i kultura. Ponadto „Złotą Dziesiątkę” wybierają internauci w drodze głosowania (ponad 12 tys. głosów).

To właśnie na zaszczytnej liście „Złotej Dziesiątki” znaleźli się dwaj panowie: Jerzy Fijałkowski i Marek Konarzewski, którzy razem prowadzą audycję „My jesteśmy”. Od kilkunastu lat starają się pomóc niepełnosprawnym i doskonale wiedzą jak to robić. Dlaczego? – My te audycje gramy dopiero 17 lat. Kiedyś była to jedyna audycja w eterze polskim na rzecz osób niepełnosprawnych. Informujemy ich o tym, o czym często nie wiedzą. A np. coś im przysługuje, takie informacje bywają czasami na wagę złota. Sami jesteśmy niepełnosprawni, ja mam dysfunkcję ruchu a Marek ma dysfunkcję wzroku – mówi Jerzy Fijałkowski.

W jaki sposób państwo pomagają niepełnosprawnym? – Mamy na uwadze np. kasowanie barier architektonicznych. Opracowaliśmy na terenie Grodziska całą mapę miejsc, do których nie da się wjechać. Poza tym załatwiliśmy, że jest firma, która pomaga rozliczać przed fiskusem. No takie tam drobne rzeczy, ale pomocne – odpowiada Fijałkowski.

Panowie uplasowali się na trzecim miejscu. Nagrody zostały wręczone na konferencji w Teatrze Palladium w Warszawie.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.