Duże utrudnienia na kolei, pociągi opóźnione

Kolej

Zła informacja dla pasażerów korzystających z tzw. „dużej kolei”. Od wczesnych godzin porannych pociągi na linii skierniewickiej kursują z dużymi opóźnieniami. Przyczyną jest prawdopodobnie wypadek na szlaku Warszawa Ursus-Niedźwiadek – Warszawa Włochy.

Pierwsze informacje o kłopotach z kursowaniem pociągów otrzymaliśmy od naszych czytelników. – Przed Ursusem był wypadek na PKP. Nie znam szczegółów. Pociąg stoi na stacji Pruszków od pół godziny – napisała do nas Katarzyna. – Przed godziną 7.00 przed stacją Warszawa-Ursus stoi pociąg do Wschodniej i jest karetka. Pociągi opóźnione po 30-40 minut – alarmuje Anna.

O dużych utrudnieniach na linii skierniewickiej informują też przewoźnicy. – W związku ze zdarzeniem na szlaku Warszawa Ursus-Niedźwiadek – Warszawa Włochy występują utrudnienia w kursowaniu linii S1 i R1. Występują opóźnienia w kursowaniu pociągów. Wybrane kursy mogą być odwołane, bądź kursować w skróconej relacji – informuje ZTM.

Odwołany został m.in. pociąg nr 98514/5 relacji Grodzisk Mazowiecki (08:30) – Otwock (09:51), na odcinku Grodzisk Mazowiecki – Warszawa Zachodnia. Komunikację zastępczą stanowi pociąg nr 91964/5 relacji Skierniewice- Grodzisk Mazowiecki (09:01)   – Warszawa Zachodnia (09:32) – Warszawa Wschodnia

Od godziny 07.15 wprowadzono wzajemne honorowanie wszystkich biletów ZTM i KM na odcinku Pruszków – Warszawa Wschodnia w obu kierunkach oraz honorowanie biletów Kolei Mazowieckich w pociągach PKP IC.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.