Duża usterka magistrali wodociągowej w Pruszkowie

Pruszków

W rejonie ulicy Partyzantów w Pruszkowie doszło do poważnej awarii magistrali wodociągowej. Kłopoty z wodą już są, a będą jeszcze większe jak tylko zacznie się naprawa usterki.

– Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Zakład Pruszków  informuje o znacznym spadku ciśnienia wody bądź jej braku przy maksymalnych rozbiorach w budynkach mieszkalnych, biurowcach, budynkach użyteczności publicznej w części Komorowa; osiedli Prusa; Staszica, Parkowa, Śródmieścia i Ostoja w Pruszkowie – czytamy w komunikacie o awarii magistrali.

Wodociągowcy przystąpią do naprawy, jednak nie od razu. – W związku z  prognozowaną falą upałów skutkującą zwiększonym zapotrzebowaniem na wodę, planowany termin usuwania  awarii  magistrali wodociągowej w Alejach Jerozolimskich w rejonie ulicy Partyzantów, został przesunięty z dnia  29 czerwca (czwartek) od godz. 9.00 na 3 lipca (poniedziałek) od godz. 9.00.   Ze względu na prowadzoną naprawę nastąpi przerwa w dostawie wody na terenie  części Pruszkowa – zaznacza MPWiK.

Jak podkreślają wodociągowcy, w celu usunięcia awarii konieczne jest wyłączenie magistrali, co będzie skutkowało obniżeniem ciśnienia wody lub całkowitym jej brakiem w części Komorowa oraz na osiedlach Prusa, Staszica, Parkowa, Śródmieście i Ostoja w Pruszkowie. Prace naprawcze będą prowadzone w trybie ciągłym. Ze względu na dużą średnicę przewodu (0,5 m) oraz utrudnienia związane z precyzyjną lokalizacją uszkodzenia, usuwanie awarii może potrwać do 36 godzin.

Od momentu wyłączenia magistrali uruchomione zostaną awaryjne ujęcia wody na terenie miasta. Na ulicach pojawią się też beczkowozy. Oto ich lokalizacja: ul. Emancypantek róg Lalki; ul. Antka róg Placówki; ul. Emancypantek 8; ul. Bolesława Prusa 35; ul. Akacjowa 6; ul. Powstańców 10; ul. Kopernika róg ul. Hubala.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.