Duża blokada dróg w proteście przeciw 400 kV

Region

Tak dużego protestu, jak ten zapowiadany na najbliższą niedzielę, jeszcze nie było. Mieszkańcy miejscowości na planowanej trasie linii wysokiego napięcia będą blokować newralgiczne dla regionu drogi.

Oznacza to utrudnienia przede wszystkim dla kierowców. Szczególnie, że mowa o ostatnim wakacyjnym weekendzie i fali powrotów z wyjazdów. W których miejscach pojawią się protestujący? W niedzielę zablokują trasę nr 719 w Jaktorowie (w godz. 15.30-20.00) i drogi nr 579 w Makówce (godz. 16.00-20.00). Trasa katowicka „stanie” w miejscowości Oddział (15.00-20.00), a krajowa „siódemka” w Pamiątce (15.00-20.00).

Protest został zgłoszony i odbywa się legalnie. Będzie zabezpieczony przez policję, która wyznaczy  objazdy. Mimo to możemy spodziewać się drogowego paraliżu. Warto to uwzględnić przy planowaniu podróży.

Czego domagają się protestujący? Chodzi o decyzję spółki Polskie Sieci Elektroenergetyczne, która  ogłosiła, że linia wysokiego napięcia z Kozienic do Ołtarzewa będzie przebiegać przez gminy naszego regionu. Mimo, że wynik wielomiesięcznych konsultacji jasno wskazuje, że najbardziej optymalny wariant trasy inwestycji jest zupełnie inny.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.