Drzewa przy Poznańskiej pójdą pod topór

Pruszków

Przymiarki do wycinki kilkudziesięciu drzew rosnących wzdłuż ul. Poznańskiej w Pruszkowie trwają już od kilku lat. Drogowcy mają już wszystkie wymagane zgody.

Topole rosnące wzdłuż ul. Poznańskiej w Pruszkowie wpisały się w krajobraz miasta. Kłopot w tym, że stare i po części chore drzewa są dużym utrapieniem dla kierowców. Zwłaszcza  przy wietrznej pogodzie. Połamane gałęzie i konary spadają wtedy na jezdnie, a przy mocniejszym wietrze łamią się same drzewa. 

Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich (zarządca ul. Poznańskiej) chce pozbyć się kłopotliwych topoli już od kilku lat. Teraz ma zielone światło na przeprowadzenie wycinki. – Otrzymaliśmy decyzję na wycinkę 20 drzew przy ul. Poznańskiej w Pruszkowie. Chcieliśmy wyciąć więcej drzew, ale miasto nie wyraziło na to zgody – poinformowała nas Monika Burdon, rzecznik prasowy Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich. 

Kiedy zatem stare topole znikną z krajobrazu Pruszkowa? Okazuje się, że nieprędko. – Drzewa będą wycinane najprawdopodobniej pod koniec bieżącego lub na początku przyszłego roku. Musi to zrobić firma specjalistyczna, ponieważ drzewa rosną w pobliżu linii energetycznej – dodaje Monika Burdon. 

Drogowcy zapewniają, że w miejscu wyciętych topoli pojawią się nowe drzewa.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.