Drugie podejście do terenów zielonych

Piastów

Piastowski magistrat szuka firmy, która zajmie się zagospodarowaniem wybranych terenów zielonych. W ramach zadania planowane jest zagospodarowanie m.in. parku im. Sokorskich oraz zieleniec przy ul. Warszawskiej.

Piatów na modernizację zieleni otrzymał gigantyczną dotację. Dzięki umowie z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej do miejskiej kasy trafiło prawie 5,5 mln zł dofinansowania. Pieniądze mają być przeznaczone na zagospodarowanie terenów zielonych w całym mieście. 

W ubiegłym roku piastowski magistrat rozpoczął poszukiwania firmy, która miała zająć się niezagospodarowaniem terenów zielonych. Niestety nie udało się wybrać wykonawcy. Włodarz zdecydowali więc, że przetargi na poszczególne tereny będą ogłaszane „na raty”. 

Na początku stycznia rozpoczęły się poszukiwania firmy, która zajmie się zagospodarowaniem pl. Zgody, pl. Słonecznego oraz zieleńca przy al. Tysiąclecia. Natomiast 6 lutego ogłoszono przetarg na kolejne tereny zielone. Obecnie piastowski magistrat poszukuje firm, które zajmą się nasadzeniami drzew w 13 kolejnych lokalizacjach. O jakie miejsca chodzi? Na liście znalazły się m.in. zespół parkowy przy 11 Listopada, park im. Sokorskich, park przy ul. Kostki, zieleniec przy Warszawskiej. Część nasadzeń zostanie wykonana wzdłuż ulic m.in. Sienkiewicza, Sowińskiego, al. Tysiąclecia oraz Harcerskiej. 

Zwycięzca lub zwycięzcy (przetarg podzielony jest na kilka części) na wykonanie nasadzeń będą mieli czas do końca października.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.