Drugie podejście do ścieżek rowerowych

Pruszków

Rowerzyści z Pruszkowa z niecierpliwością czekają na zintegrowany system ścieżek, który ułatwi poruszanie się po mieście. W najbliższych tygodniach powinniśmy poznać wykonawcę projektu takich tras. Drugi przetarg na to zadanie czeka na rozstrzygnięcie.

Prace nad projektem mogłyby już ruszyć, gdyby nie kłopot z wyłonieniem zwycięzcy pierwszego, ogłoszonego w listopadzie, postępowania. Jak zwykle w takich przypadkach przeszkodą okazały się pieniądze. Oferty, jakie urząd miasta w Pruszkowie wówczas otrzymał, przekroczyły możliwości finansowe miasta.

Konieczne było unieważnienie przetargu i jego powtórzenie. Termin składania propozycji od firm projektowych mija we wtorek, 15 grudnia. Jeśli tym razem pojawi się oferta na kieszeń Pruszkowa, za rok powinniśmy znać już konkretne rozwiązania komunikacyjne dla użytkowników jednośladów. Wykonawca będzie miał 11 miesięcy od momentu podpisania umowy na zakończenie swojej pracy.

A gdzie urząd miasta widzi nowe ścieżki? Procedurę podzielono na dwie części „A” i „B”. Pierwsza obejmuje północną część miasta i cztery trasy. Nr 1 to szlak ulicami Waryńskiego (od Promyka do Elektrycznej), Bohaterów Chłopskich (od Elektrycznej do Konrada Kurca), Elektryczną (od Waryńskiego do rzeki Utraty), Mostową (od rzeki Utraty do Długiej), 3 Maja (od Ciechanowskiej do Mostowej). Łączna długość to 1800 m. Nr 2 ulicami 3 Maja (od Konrada Kurca do Warsztatowej), Warsztatową (od 3 Maja do Długiej). W sumie 1160 m. Nr 3 ulicami Zdziarską (od Długiej do Tuwina), Korczaka (od Zdziarskiej do Nałkowskiej) i Marii Dąbrowskiej do granic miasta. Ta ścieżka to 2040 metrów. I nr 4 czyli ulice Staszica (od. Akacjowej do Sienkiewicza), Sienkiewicza (od Staszica do Kościuszki). Razem 1330 metrów.

W części „B” przetargu dokumentacja powstanie dla południa. Ścieżka nr 1 przebiegać będzie al. Wojska Polskiego (od Przyszłości do Plantowej). To szlak o długości 1060 metrów. Nr 2 ulicami B. Prusa (od Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej do Poznańskiej) i Bohaterów Warszawy (od Poznańskiej do granicy miasta). W sumie 1550 metrów. Nr 3 rozpocznie się w al. Armii Krajowej (od Lipowej do Ireny), a następnie ulicami Lipową (od Armii Krajowej do Kopernika), Kopernika (od Lipowej do Bolesława Prusa). Będzie mieć długość 1650 metrów. Ostatnia ścieżka, nr 4, poprowadzi ulicami Kraszewskiego (od Lipowej do stacji WKD), Ewy (od stacji WKD do Andrzeja), Andrzeja (od Ewy do Armii Krajowej). Łącznie 470 metrów.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.