Drugie podejście do przejazdów

Kolej

Warszawska Kolej Dojazdowa chce wyremontować siedem przejazdów kolejowych. W pierwszym przetargu nie było chętnych. WKD wznowiła poszukiwana wykonawcy.

Pod koniec wakacji WKD przeprowadziła remont przeprawy przez tzw. żeberko w Pruszkowie. Konieczne było wyłącznie z ruchu al. Wojska Polskiego. Utrudnienia nie trwały długo, a przejazd przez torowisko stał się znacznie wygodniejszy. Szybko pojawiły się głosy, że podobne remonty powinny przejść inne przeprawy przez tory WKD.

WKD ogłosiła przetarg na wykonanie remontu nawierzchni na siedmiu przejazdach drogowych. Mowa tu o przeprawach w Opaczy, Michałowicach, Nowej Wsi, Kaniach Helenowskich, Podkowie Leśnej Głównej oraz dwóch przejazdach w Otrębusach. Kłopot jednak w tym, że do przetargu nikt się nie zgłosił i postępowanie unieważniono.

Przewoźnikowi zależy jednak na wykonaniu remontów dlatego po raz drugi ogłosił przetarg na wykonanie prac na przejazdach. Chętny się znalazł, ale… Cena zaproponowana przez jedynego oferenta, firmę P.U. Jarex przekracza budżet zaplanowany na remont. WKD chciała wydać na prace niespełna 1,2 mln zł. Oferta warszawskiej firmy opiewa natomiast na kwotę 1,75 mln zł. Co w tej sytuacji zrobi WKD? Do wyboru ma dwie opcje unieważnić przetarg i ogłosić postępowanie po raz trzeci lub dołożyć brakującą kwotę i podpisać umowę. Jakie będą decyzje dowiemy się niebawem.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.