Drugie podejście do placu zabaw

Brwinów

Gmina Brwinów na nowo rozpisała przetarg na budowę placu zabaw przy ul. Grodziskiej. Poprzedni unieważniono ze względu na nieodpowiednie oferty.

Stary plac zabaw przy ul. Grodziskiej w Brwinowie był w kiepskim stanie. W ubiegłym roku na jesieni, gmina dokonała przeglądu zabawek. Okazało się, że są one w fatalnym stanie i nie nadają się do użytku. Konieczne były zmiany, dlatego postanowiono wybudować nowe miejsce zabaw dla dzieci.

W tym celu w lutym ogłoszono przetarg. Brwinowski magistrat czekał na oferty do 17 lutego, po tym terminie miał wybrać wykonawcę prac. Jednak tak się nie stało. W postępowaniu wpłynęło dziesięć ofert jednak dziewięć zostało odrzuconych z powodu niezgodności ze Specyfikacją Istotnych Warunków Zamówienia. Chodziło o wysokości słupa w siłowniach plenerowych, huśtawek i zestawów zabawowych, które są mniejsze niż wymagano. Jedyna nie odrzucona oferta firmy „Ziel-Bud” przekraczała możliwości finansowe gminy Brwinów. Wykonawca chciał zainkasować niemal 410 tys. zł, podczas gdy miasto zamierza przeznaczyć na tą inwestycje maksymalnie 360 tys. zł.

Co ciekawe, przesunięcie w czasie związane z wyborem wykonawcy nie spowoduje opóźnień w terminie zakończenia prac. Według dokumentów zwycięska firma będzie musiała wybudować nowy plac zabaw do końca czerwca tego roku, tak jak zapowiadał burmistrz Brwinowa, Arkadiusz Kosiński na początku lutego na łamach naszego portalu WPR24.pl.

Co znajdzie się na nowym placu? Dzieci będą mogły skorzystać ze skałki wspinaczkowej, drabinek, podestów, huśtawek wahadłowych, karuzeli, deskorolki na uwięzi, piaskownicy owalnej czy zestawu z wysoką zjeżdżalnią. Na siłowni zewnętrznej pojawią się urządzenia do ćwiczeń m.in. twister, wahadło, narciarz i wioślarz. Zamiast piaszczystej nawierzchni placu zabaw zamontowana zostanie poliuretanowa. Natomiast alejki będą wykonane z kostki brukowej.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.