Drugie podejście do budowy boisk

Pruszków

Przy ulicach Lisieckiego, Malwy i Jasnej pojawią się nowe boiska sportowe. Taką decyzję podjęli mieszkańcy Pruszkowa. Teraz miasto chce zrealizować te postulaty, choć łatwo nie jest...

Pomysł stworzenia trzech boisk pojawił się w czasie pierwszej edycji pruszkowskiego budżetu obywatelskiego. Te wizje spotkały się z akceptacją głosujących, bowiem spośród rozmaitych pomysłów to właśnie boiska uzyskały najwięcej punktów.

Projekty trafiły więc do miejskiego budżetu i teraz będą realizowane. Przy ul. Lisieckiego ma pojawi się boisko wymiarach 28x20m z murawą z trawy syntetycznej. Obok pojawi się stół do ping-ponga oraz elementy małej architektury. Mieszkańcy Gąsina będą mogli korzystać z boiska o wymiarach 12x24m. Obiekt będzie przeznaczony do gry w piłkę nożną. Natomiast przy ul. Jasnej pojawi się boisko wielofunkcyjne o nawierzchni z trawy syntetycznej o wymiarach 18x36m. Stworzone zostaną warunki do gry w tenisa ziemnego, piłkę nożną i siatkówkę.

Przetarg na budowę boisk już został ogłoszony. Jednak pierwsze postępowanie zakończyło się fiaskiem. W przypadku boisk na Żbikowie i przy Szkole Podstawowej nr 2 złożone oferty były zbyt wysokie. W przypadku boiska na Gąsinie przetarg unieważniono ze względu na błędy w formularzu cenowym. Postępowanie unieważniono.

Pruszkowski magistrat ogłosił kolejny przetarg na tę inwestycję. Oferty wykonawców poznamy 25 kwietnia. Warto jednak dodać, że choć postępowanie zostało ogłoszone ponownie, to nie zmienił się termin zakończenia inwestycji. Ten jest wyznaczony na 30 października bieżącego roku.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.