Drugie podejście do boiska w Natolinie

Grodzisk Maz.

Gmina Grodzisk Mazowiecki unieważniła przetarg na budowę boiska w Natolinie. Najniższa złożona oferta przewyższała kwotę jaką gmina chciała przeznaczyć na realizację tej inwestycji.

W planach jest budowa nie tylko boiska do piłki nożnej ale i ogrodzenia, chodnika oraz podjazdu. Obiekt ma powstać tuż obok placu zabaw, który został zmodernizowany w ubiegłym roku. Pojawiły się tam nowe zabawki, teraz nadszedł czas na budowę boiska. Miejsce to posłuży dzieciom, nastolatkom i dorosłym.

Niestety w pierwszym przetargu nie udało się wyłonić firmy, która zajęłaby się realizacją tej inwestycji. Powód? Zbyt wysokie oferty… – Cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia  tj. 175 000,00 zł brutto a zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty do ceny najkorzystniejszej oferty – napisano w zawiadomieniu.

Do przetargu zgłosiło się dwóch wykonawców. Firma „Nova” zaproponowała blisko 192 tys. zł, a przedsiębiorstwo „Giermakowska” nieco ponad 200 tys. zł.

Gmina ogłosiła już drugi przetarg w tej sprawie i według dokumentów obiekt ma powstać do 20 października.  

Jak dokładnie miałoby wyglądać boisko w Natolinie? Jego nawierzchnia zostanie wykonana z odpowiedniego gatunku trawy. Wymiary pola do gry wyniosą 22 x 40 m, natomiast bramki mają być zgodne z przepisami FIFA i PZPN. Wokół obiektu pojawi się czterometrowe ogrodzenie, a także piłkochwyty. Nie zabraknie również elementów małej infrastruktury takich jak np. ławki.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.