Drugie podejście do boisk w Falentach

Raszyn

Niestety gminie Raszyn nie udało się rozstrzygnąć przetargu na budowę boiska w Falentach. Oferty przewyższały kwotę jaką urząd zamierza przeznaczyć na zrealizowanie tej inwestycji.

O planach wybudowania boiska pisaliśmy na początku października. Obiekt sportowy ma powstać w urokliwym miejscu przy al. Hrabskiej. Nieopodal parku pałacowego i stawów. Do przetargu wpłynęły dwie oferty. Niestety znacznie przekroczyły możliwości finansowe gminy w tym zakresie. Kwota jaka została przeznaczona na budowę boiska to 219 tys. zł. Pierwsza firma Dro-Mar zaoferowała 450 tys. zł, a drugie przedsiębiorstwo Sorted aż 947 tys. zł.

Postępowanie zostało unieważnione.

Ale przetarg już został powtórzony. Jego zakres obejmuje budowę boiska do gry w piłkę nożną, drugiego boiska do gry w siatkówkę i innych gier zespołowych, modernizację chodnika i budowę oświetlenia. Jak widać nie są to skomplikowane prace budowlane.

Gdy poprzednim razem poruszaliśmy temat, zastanawialiśmy się czy boiska powstaną do końca tego roku. Wiemy już, że gmina wydłużyła czas zakończenia robót. Według zapisów w dokumentach, przedsięwzięcie zostanie zrealizowane do 1 lipca 2019 r.

Boisko do piłki nożnej będzie miało wymiary 56 m na 26 m. Pojawią się też piłkochwyty. Boisko do siatkówki będzie mniejsze – 18 m na 9 m. Boiska mają być oświetlone sześcioma latarniami z oprawami led przeznaczonymi do celów sportowych. Dojście do boisk zaprojektowano od istniejącej drogi (alei Hrabskiej) po modernizowanej ścieżce. Na placyku pomiędzy boiskami zostaną ustawione ławki modułowe 10 miejscowe z siedziskami kubełkowymi z polipropylenu w kolorze szarym.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.