Drugi przetarg na przebudowę grodziskiego skrzyżowania

Grodzisk Maz.

Mowa o przebudowie skrzyżowania ul. Chełmońskiego i ul. Żyrardowskiej, czyli dwóch dróg wojewódzkich 579 i 719. Niestety w pierwszym przetargu ogłoszonym przez grodziski magistrat nie wpłynęła żadna oferta, dlatego postępowanie zostało unieważnione.

Na tę chwilę wymienione skrzyżowanie jest zbyt małe, co najbardziej odczuwają kierowcy pojazdów ciężarowych. Ale podróżujący „osobówkami” też nie mają komfortowej sytuacji. Pas do skrętu w lewo z ul. Żyrardowskiej w ul. Chełmońskiego jest znacznie za krótki. Widać to doskonale w godzinach szczytu, gdy samochody skręcającego blokują pas do jazdy na wprost.

Dlatego gmina podjęła starania żeby skrzyżowanie przebudować. Wielu kierowców życzyłoby sobie żeby w tym miejscu pojawiło się rondo, ale niestety wokół jest zbyt mało miejsce żeby wprowadzić takie rozwiązanie. Wobec tego przewidziano wykonanie poszerzenia wlotu z ul. Chełmońskiego, co pozwoli na stworzenie pasa do skrętu w lewo. Poszerzona zostanie również ul. Żyrardowska, co umożliwi wykonanie bezkolizyjnego skrętu w prawo z ul. Chełmońskiego.

Poszukiwania wykonawcy dla tego zadania gmina rozpoczęła w kwietniu. Niestety do przetargu ogłoszonego ponad miesiąc temu nie wpłynęła żadna oferta… Dlatego gmina musiała powtórzyć procedurę i ponownie ogłosić przetarg w tej sprawie. Założenia pozostały niemalże takie same.

Ten kto wygra przetarg, na realizacje zamówienia będzie miał maksymalnie 180 dni od dnia podpisania umowy z gminą. Teraz pozostaje trzymać kciuki za pozytywne rozstrzygnięcie postępowania.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.