Droższe śmieci w Milanówku

Milanówek

Kolejna gmina w naszym regionie zdecydowała się na podwyżkę opłat za wywóz odpadów. Mieszkańcy Milanówka zapłacą miesięcznie 32 zł za śmieci niesegregowane, 24 zł za segregowane.

Falę podwyżek opłat za śmieci obserwujemy w naszym regionie od kilku miesięcy. Gminy stają w obliczu dylematu – albo sięgną głębiej do kieszeni (swojej lub mieszkańców), albo śmieci przestaną być odbierane. Na „starych” stawkach nie zdecyduje się na to żadna firma. Powodów takiej sytuacji jest wiele, m.in. brak wystarczającej liczby instalacji do przetwarzania odpadów czyli tzw. RIPOKów czy brak konkurencji między firmami.

Więcej za śmieci płacą już mieszkańcy Brwinowa, Grodziska, Podkowy Leśnej. Do wywozu odpadów 1,8 mln zł dołożono w Michałowicach. Teraz przyszedł czas na Milanówek. – Nowe stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi na terenie miasta Milanówka obowiązują od 1 maja 2019 r. i wynoszą: jeżeli odpady zbierane są w sposób zmieszany 32,00 zł za miesiąc od osoby. Jeżeli odpady zbierane są w sposób selektywny 24,00 zł za miesiąc od osoby. Dla osób posiadających Kartę Dużej Rodziny lub korzystających ze świadczeń pieniężnych z pomocy społecznej (kryterium dochodowe) 20,00 zł za miesiąc od osoby – czytamy w komunikacie magistratu.

Dla czteroosobowej rodziny oznacza to miesięczny wydatek od 80 do 128 zł. Przy rozliczeniu kwartalnym suma może być boleśnie odczuwalna w portfelu….

Informację o sposobie składania deklaracji i terminach płatności można znaleźć tu.

 •  
 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 4

4 odpowiedzi na “Droższe śmieci w Milanówku”

 1. szop pisze:

  Nowy Burmistrz Milanówka nie umie negocjować , no cóż to w końcu artysta muzyk to mu wszystko jedno …a taki miał być przyjazny dla mieszkańców . Przy następnych wyborach dostanie czerwoną kartkę woda zdrożała , teraz śmieci za chwilę coś jeszcze …

 2. Pan Owca pisze:

  Słusznie. Paliwa w górę, podatki w górę, śmieci w górę. Z czegoś trzeba utrzymać naszą socjalistyczną ojczyznę.

 3. Jarosław pisze:

  Efekt rządów PiS – wszystko idzie dramatycznie w górę by starczyło na 500+ i premie dla pociotków. Jeszcze kilka lat tych rządów i Polacy staną się biedni jak mieszkańcy Bangladeszu. W wielu aspektach kraj się nie rozwija, a wręcz się cofa.

  • Zed pisze:

   Powiem więcej, „cofa się do przodu”. Budżet w rozsypce a samo 500+ to nic, jest ważniejsze, koniecznie trzeba przywrócić poprzedni wyższy wiek emerytalny i niższe emerytury. Wtedy dopiero będzie jakaś możliwość poprawy i wreszcie nie będzie problemu ze zbiorem szparagów w Niemczech.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły