Dronem sprawdzą czym palisz w piecu

Grodzisk Maz.

Grodziscy strażnicy miejscy do walki ze spalaniem śmieci w przydomowych piecach będą mieć do dyspozycji specjalnego drona. Urządzenie przeszło pierwsze testy.

Wyposażenie strażników w drona to kolejny element walki z zanieczyszczeniem powietrza. Smog w sezonie grzewczym powraca jak bumerang. Przyczyną jest m.in. spalanie śmieci w domowych piecach. – Problem spalania śmieci w naszej gminie wciąż istnieje, dlatego też Grodziska Straż Miejska zostanie wyposażona w sprzęt pozwalający sprawdzić czystość spalin kominowych z pomocą drona – informuje grodziski urząd gminy.

Latające urządzenie pozwoli pobrać próbki i stwierdzić czy z komina wraz z dymem nie wydobywają się szkodliwe substancje. – Dron będzie miał za zadanie sprawdzić, komu z mieszkańców zdarza się spalić w piecu grzewczym substancje powodujące smogowy opad. Ten latający sprzęt jest wyposażony w mini laboratorium chemiczne, które jest w stanie wykryć obecność najbardziej szkodliwych czynników. Dron umożliwia prowadzenie zdalnego pomiaru zanieczyszczeń pod kątem spalania odpadów i niedozwolonych substancji, np. plastikowych butelek – informują strażnicy.

A oto jak wyglądały testy nowego sprzętu dla grodziskich funkcjonariuszy:

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.