Drogowy horror w Pruszkowie [RELACJA LIVE]

Pruszków

Pierwsza odsłona dramatu na pruszkowskich drogach. Ruszyła przebudowa w ciągu al. Wojska Polskiego, ale to nie koniec. Szykują się również utrudnienia związane z modernizacją „wąskiego gardła”. Od rana nasi reporterzy relacjonują dla Was sytuację na pruszkowskich drogach.

„Wąskie gardło” oraz al. Wojska Polskiego to jedne z najważniejszych dróg w Pruszkowie. Każdego dnia korzystają z nich setki kierowców z regionu. W najczarniejszych snach nikt nie wyobrażał sobie, że wspomniane drogi mogą być jednocześnie remontowane. Wielu kierowców złapało się za głowę i prosiło, aby ktoś ich uszczypnął. Niestety, tak wygląda rzeczywistość. W najbliższych dniach cierpliwość będzie bardzo, ale to bardzo pożądana.

Dwa pasy ruchu w stronę Warszawy w al. Wojska Polskiego, od ul. Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej do skrzyżowania z ul. Powstańców, zostały wyłączone z ruchu. Kierowcy korzystają z jezdni do Warszawy, po której można poruszać się w obu kierunkach. Marnym pocieszeniem jest fakt, że remont fragmentu al. Jerozolimskich od skrzyżowania w Tworkach do świateł przy Zniczu ruszy w środę w nocy. 

Nasi reporterzy są w najważniejszych punktach komunikacyjnych w Pruszkowie i na bieżąco informują o utrudnieniach. Zachęcamy do śledzenia naszej relacji oraz przesyłania zdjęć i informacji o drogowych problemach na adres kontakt@wpr24.pl.

AKTUALIZACJA godz. 7.30:

Ruch w al. Wojska Polskiego odbywa się w miarę płynnie. – Nie ma korka, widać duży sznur samochodów, które mimo, że wolniej niż zwykle, to jednak jadą – donosi nasz reporter.

Kierowcy muszą pamiętać, że włączenie się do ruchu w al. Wojska Polskiego jest utrudnione, bo niektóre skrzyżowania na remontowanym odcinku zostały zamknięte.

AKTUALIZACJA godz. 7.40:

Kłopotów z przejazdem nie ma póki co również na ul. Prusa, równoległej do al. Wojska Polskiego.

AKTUALIZACJA godz. 7.50:

Do ruchu w al. Wojska Polskiego nie włączymy się na skrzyżowaniu z al. Niepodległości od strony zamkniętego pasa w kierunku Warszawy. Inaczej wygląda organizacja na krzyżówce z ul. Kościuszki:

AKTUALIZACJA godz. 8.00:

Wielu kierowców zrezygnowało dziś z próby przejazdu przez Pruszków, samochodów jest wyraźnie mniej niż zazwyczaj. – Dużo większy niż zwykle jest ruch na S8, sam dziś wybrałem tę trasę żeby ominąć korki – donosi jeden z naszych czytelników.

A jakie są wasze wrażenia? Piszcie na skrzynkę kontakt@wpr24.pl.

AKTUALIZACJA godz. 8.30:

Drogowcy zabierają się do pracy. Na al. Wojska Polskiego pojawił się już specjalistyczny sprzęt. Robotnicy będą frezować nawierchnię i układać nową nakładkę. – Wykonawca rozpoczyna roboty związane z frezowaniem nawierzchni oraz układaniem masy. Prace będą prowadzone na wahadle, oddzielnie jezdnia w kierunku Grodziska Mazowieckiego oraz oddzielnie jezdnia w kierunku Warszawy – wyjaśnia Konrad Ziółkowski z Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich. 

AKTUALIZACJA godz. 8.40:

Skrzyżowanie z ul. Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej. Tu ruch odbywa się bez przeszkód:

AKTUALIZACJA godz. 9.00

Korki utworzyły się również na ul. Pogodnej oraz ul. Prusa.

AKTUALIZACJA godz. 12.05.

Frezarka pokonuje kolejne metry al. Wojska Polskiego i zrywa asfalt.

AKTUALIZACJA godz. 17.00

Powrót z pracy do domu może być uciążliwy. Kierowcy muszą mieć na uwadze korki tworzące się w Pruszkowie. Tak wyglądała ul. Prusa w chwili aktualizacji tekstu:

AKTUALIZACJA godz. 17.10

Utrudnienia na drogach w Pruszkowie dają się we znaki również i pogotowiu ratunkowemu. – Aby dojechać na wezwanie lub do szpitala musimy jeździć cały czas na sygnale. W Pruszkowie są kilometrowe korki. Stoi ul. 3 Maja, ul. Poznańska od autostrady stoi, al. Jerozolimskie stoją, Prusa stoi, korek na al. Wojska Polskiego – mówi nam Wojciech Diadia, szef pruszkowskiej bazy Falck Medycyna.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.