Drogowe konsultacje czas zacząć

Raszyn

Droga wojewódzka nr 721, bo o niej mowa, zostanie przebudowana. Kiedy? Nie wiadomo. Przede wszystkim problem dotyczy mieszkańców Lesznowoli, ale dotyka również gminy Raszyn i Nadarzyn.

Nie da się ukryć, że rosnący ruch drogowy rodzi zagrożenie. Zwłaszcza jeśli uczęszczana droga znajduje się w pobliżu zamieszkanych terenów. Droga wojewódzka nr 721 jest niezwykle ważnym szlakiem, którym każdego dnia porusza się mnóstwo pojazdów. Jej przebudowa jest konieczna, aby poprawić komfort i bezpieczeństwo ruchu.

Kwestia modernizacji podnoszona jest od dłuższego czasu. Głównym celem jest połączenie DK 7 z DK79 oraz wykonanie północnego obejścia Magdalenki oraz Piaseczna. Początek drogi rozpoczyna się w miejscowości Sękocin Nowy, a jej przedłużeniem ma być „Paszkowianka”. Problem w tym, że inwestycja wzbudza wiele kontrowersji. Chodzi o kwestie środowiskowe.

Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich postanowił zorganizować konsultacje społeczne w sprawie DW 721 na terenie gminy Lesznowola i gminy Raszyn. – Proponowaliśmy kilka wariantów przebudowy. Procedura trwa już kilka lat. Uzyskaliśmy decyzję środowiskową w tej sprawie, jednak została ona zaskarżona – mówi Monika Burdon, rzecznik prasowy MZDW.

Szansę na znalezienie rozwiązania mają być konsultacje społeczne. – Chcemy, aby mieszkańcy miejscowości, przez które przebiega droga zaprezentowali swoje stanowisko. Trudno wytyczyć przebieg nowej drogi. Mamy projekt, który jest zgodny z planami zagospodarowania przestrzennego. Od nowa musimy się starać o decyzję środowiskową – wyjaśnia Burdon. 

Spotkanie w sprawie przebiegu DW 721 odbędzie się 21 stycznia 2016 r.  w godzinach 13.00–17.00 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Lesznowola. Mieszkańcy będą mogli przekazać swoje wnioski i uwagi. Formularze można pobrać tu.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.