Drogowcy zajęli się ul. Lipową

Pruszków

10 kwietnia wystartowały roboty drogowe na ul. Lipowej w Pruszkowie. To długo oczekiwana inwestycja przez mieszkańców.

Obecny stan tej drogi mówi sam za siebie – połatany, zniszczony asfalt i krzywe chodniki. Ale już wkrótce to się zmieni. Dwa dni temu rozpoczęły się prace związane z rozbudową Lipowej. Zadanie to realizuje firma Strabag.

Zgodnie z harmonogramem najpierw drogowcy zajmą się odcinkiem od cmentarza do ul. Pogodnej. Później ruszą w kierunku al. Armii Krajowej. A jaki jest zakres prac? Wybudowane zostaną: jezdnia, chodniki, ścieżka rowerowa, zatoki parkingowe na 77 samochodów osobowych – 26 na odcinku od Cegielnianej do Armii Krajowej oraz 51 na fragmencie od Pogodnej do Cegielnianej, nowe oświetlenie uliczne w technologii LED, odwodnienie i kanał technologiczny.

Ale to nie wszystkie zmiany. – W celu poprawienia płynności ruchu wlot skrzyżowania ulicy Lipowej w Al. Armii Krajowej zostanie poszerzony o dodatkowy pas ruchu dla pojazdów skręcających w prawo (na wiadukt), zostanie również rozbudowana sygnalizacja świetlna o przejazd dla rowerów – napisano na Facebooku Miasto Pruszków. 

Co ciekawe wszystkie prace będą prowadzone w taki sposób, by możliwy był dojazd do posesji. – Roboty będą prowadzone przy utrzymaniu ruchu, dostępu do nieruchomości. Choć jakieś utrudnienia pojawią się na pewno – mówi Andrzej Kurzela, wiceprezydent Pruszkowa.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.