Drogowcy ruszą do pracy w Milanówku

Milanówek

Po zakończeniu długiego weekendu w mieście-ogrodzie szykują się duże zmiany związane z rozpoczęciem przebudowy ul. Północnej oraz skrzyżowania Kazimierzowskiej, Średniej i Brwinowskiej.

Sezon na inwestycje drogowe rusza pełną parą. W poniedziałek, 8 maja, przekonają się o tym mieskzańcy Milanówka. Tego dnia wystartują dwie ważne przebudowy. Pierwsza z nich dotyczy ul. Północnej na odcinku od ronda do ul. Parkowej. – Zakres prac zakłada przebudowę jezdni do nawierzchni utwardzonej na całym odcinku ulicy. W dowiązaniu do istniejącej nawierzchni ulicy Północnej na odcinku od ul. Kościuszki do ul. Parkowej, projektuje się jezdnię o nawierzchni z kostki betonowej oraz jednostronny chodnik po południowej stronie ulicy bezpośrednio przy jezdni, wykonany również z kostki betonowej. Szerokość jezdni na tym odcinku wynosi 6,0 m, a szerokość chodnika 2,0 m – informuje milanowski urząd miasta.

To nie koniec zmian. – Po północnej stronie jezdni projektuje się opaskę z kostki betonowej szer. 1,0 m w celu wyraźnego oddzielenia jezdni od pasa zieleni. Projekt zakłada również przebudowę skrzyżowań ul. Północnej z ulicami: Grodeckiego, Kraszewskiego, Wigury i Parkowej. Skrzyżowania z ulicami: Kraszewskiego, Wigury i Parkową projektuje się w formie nawierzchni wyniesionej do poziomu chodnika w celu uspokojenia ruchu. Projekt zakłada również budowę utwardzonych zjazdów do posesji w miejscu istniejących bram, w granicach pasa drogowego – czytamy w komunikacie.

Inwestycja ma być gotowa w listopadzie. Szybciej, bo do końca czerwca, ma zakończyć się przebudowa skrzyżowania ulic Kazimierzowskiej, Średniej i Brwinowskiej. Tu prace również rozpoczną się 8 maja, a kierowcy poprowadzeni zostaną objazdami. – Projekt zakłada rozbudowę istniejącego skrzyżowania czterowlotowego na skrzyżowanie w formie małego ronda – zaznacza milanowski magistrat.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.