Drogi w remoncie, budowie i przebudowie…

Grodzisk Maz.

W Grodzisku Mazowieckim nastąpiła kumulacja inwestycji drogowych. W tym samym czasie trwa m.in. budowa ronda na ul. Królewskiej i łącznika między ul. Daleką a ul. Chełmońskiego, przebudowa ul. Okrężnej oraz remont ul. Nadarzyńskiej. Kiedy nastąpi koniec prac?

Każdego roku gminy przeznaczają ogromne środki finansowe na poprawę stanu ulic, a także bezpieczeństwa na nich. W Grodzisku trwają roboty drogowe w kilku miejscach naraz. Największe utrudnienia powoduje budowa ronda na drodze wojewódzkiej nr 719, dokładnie u zbiegu ul. Królewskiej i Okrężnej. Szlak ten prowadzi w kierunku Warszawy i codziennie korzysta z niego duża liczba kierowców. W kontekście zbliżającego się remontu podmiejskiej linii kolejowej i zamknięcia jej dla ruchu pociągów, ta budowa przyczyni się do większych korków oraz dłuższego dojazdu do stolicy.

Remont ul. Nadarzyńskiej również przysparza kłopotów kierowcom, ale tutaj mamy dobrą wiadomość. Jak usłyszeliśmy w minioną środę w starostwie powiatowym (zarządca drogi) główne roboty drogowe zostały zakończone i przywrócenie ruchu planowane jest w dniu ukazania tego numeru Gazety WPR, czyli 1 września.

Wszyscy kierowcy, którzy codziennie korzystają z drogi wojewódzkiej nr 719 z pewnością chcą wiedzieć kiedy zakończy się budowa ronda na wysokości ul. Okrężnej. Z takim pytaniem zwróciliśmy się do grodziskiego magistratu. – Według harmonogramu najcięższe prace mają zostać wykonane do końca września. Wtedy ma być zapewniona drożność. Natomiast do końca października wykonawca skończy pozostałe mniejsze zobowiązania. Niestety wystąpiły małe problemy z niezinwentaryzowanymi urządzeniami podziemnymi. Ponieważ nie ma inwentaryzacji sieci z lat 50-tych i 60-tych, były inne średnice wodociągów niż zapisano to w planach, to trzeba było wszystko odkryć i przebudować. Teraz prace związane z samą budową ronda idą pełną parą – mówi Stanisław Olkowski, kierownik Obsługi Techniczno-Inwestycyjnej Urzędu Miasta w Grodzisku Mazowieckim.

Co zmieni się w tym rejonie, oprócz powstania ronda? Olkowski: – Wymienimy całe oświetlenie wzdłuż ul. Królewskiej na nowoczesne ledowe lampy, na odcinku od granicy z Milanówkiem do ul. Okulickiego. Zaplanowana jest też przebudowa istniejącej ścieżki rowerowej. Wybudujemy nową szerszą z asfaltu. Prawdopodobnie prace zaczniemy w tym roku, a skończymy w przyszłym.

Poruszyliśmy również temat przebudowy ul. Okrężnej. – Prace na Okrężnej wykonuje Strabag. Termin zakończenia wszystkich robót to koniec października. Przebudujemy odcinek od Królewskiej do Piaskowej. Dalszy etap, czyli kolejny fragment planujemy rozpocząć w przyszłym roku – wyjaśnia Olkowski.

Nieco więcej dowiedzieliśmy się też na temat budowy łącznika między ul. Daleką a ul. Chełmońskiego. Prace są na zaawansowanym etapie, położono już pierwszą warstwę asfaltu. Według informacji jakie uzyskaliśmy w grodziskim urzędzie, przejezdność ma zostać zapewniona w październiku. 

Jedną z ważniejszych ulic w Grodzisku jest Nadarzyńska. To droga powiatowa. Mamy dla Was dobre informacje! – Już od 1 września będzie zapewniona pełna drożność. Nie sądzę żeby ten termin został zagrożony, ponieważ pogoda sprzyja, a praktycznie wszystkie prace zostały wykonane. Inwestycja troszeczkę trwała, ale to z powodu bardzo dużego zakres robót. Na niektórych fragmentach trzeba było wykonać podbudowę od nowa, a także odwodnienie – powiedział nam Marek Wieżbicki, starosta powiatu grodziskiego.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.