Drogi do naprawy, a wykonawcy brak

Brwinów

Gmina Brwinów ogłosiła kolejny przetarg na naprawę dróg gminnych, choć we wcześniejszym postępowaniu udało wyłonić się wykonawcę zadania. Problem w tym, że ten nie stawił się w wyznaczonym terminie i magistrat odstąpił od umowy.

Bywa, że czasami spóźniamy się do pracy, ponieważ zdarza nam się zaspać bądź stoimy w korku. Problemem mogą być również względy zdrowotne. Jednak zawsze staramy się informować o takich przypadkach pracodawcę. Na taki krok nie zdecydowała się firma, która miała zająć się naprawą dróg gminnych w Brwinowie. Bez konsekwencji się nie obędzie.  – Wybraliśmy wykonawcę i podpisaliśmy z nim umowę, ale ten nie pojawił się na miejscu prac. W związku z tym odstąpiliśmy od umowy. Będziemy dochodzić kar umownych – mówi Arkadiusz Kosiński, burmistrz gminy Brwinów.

Nie pozostaje nic innego jak ponownie przeprowadzić procedurę przetargową i wyłonić kolejnego wykonawcę. Z tą nadzieją, że ten się nie rozmyśli i zrealizuje zadanie. Brwinowski magistrat planuje naprawić drogi gminne, które ucierpiały w wyniku zimy. Chodzi o odtworzenie nawierzchni destruktem oraz utrwalenie grypsami i emulsją asfaltową. 

Prace planowane są na blisko 18 tys. mkw dróg. Wśród ulic, które zostaną poddane naprawie są m.in. Kwiatowa, Płocka, Brzozowa, Jaśminowa, Wiosenna w Brwinowie, Łosia i Wiejska w Otrębusach czy Leśna i Zarybie w Żółwinie. 

Na oferty potencjalnych wykonawców urząd czeka do 9 sierpnia. Zwycięzca na realizację zadania będzie miał czas do końca września. Czy to realny termin? – Liczymy, że warunki pogodowe będą odpowiednie i wszystkie prace uda się sprawnie przeprowadzić – wyraża nadzieję Kosiński.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.